Světová jednička padla. Finále Turnaje mistryň si zahraje Sabalenková

Tenistka Iga Šwiateková | Zdroj: Profimedia.cz

Světová hráčka číslo jedna Iga Šwiateková prohrála v semifinále Turnaje mistryň s Arynou Sabalenkovou ve třech setech a svůj premiérový titul na prestižním podniku nezíská. Její přemožitelka ve finále vyzve Caroline Garciaovou, která ve dvou setech přehrála Mariu Sakkariovou.

Polka nezačala duel proti Sabalenkové vůbec dobře a hned na začátku prohrávala o dva gemy. Pak sice jednu hru získala, ale stále tahala za kratší konec. Běloruská soupeřka neměla se světovou jedničkou slitování a v prvním setu ji porazila hladce 6:2.

Šwiateková se ale ve druhé sadě vzpamatovala. Svou protivnici postupně dvakrát brejkla a vypracovala si náskok 4:0. Nakonec Sabalenkovou porazila stejným výsledkem, jakým v prvním setu prohrála, a to 6:2.

O vítězce tak musel rozhodnout třetí set. V něm za stavu 2:1 Sabalenková prolomila Polčin servis, který následně potvrdila vlastním vyhraným podáním. Následně Šwiatekové uštědřila další ránu v podobě dalšího brejku a šla podávat na vítězství.

​Celý zápas pak ukončila tvrdým servisem, na který si soupeřka sice sáhla, poslala ho ale ven z kurtu a Sabalenková se mohla radovat. Finále si zahraje proti Caroline Garciaové, jež přešla přes Mariu Sakkariovou. Řekyni porazila ve dvou setech, a to 6:3 a 6:2.

Výsledky semifinále dvouhry na Turnaji mistryň:

C. Garciaová – M. Sakkariová 2:0 (6:3, 6:2)

I. Šwiateková – A. Sabalenková (2:6, 6:2, 1:6)

Takhle na jaře Šwiateková vyrovnala rekord Sereny Williamsové. Na Turnaji mistryň se jí ale letos příliš nedařilo: