Fotbal

Rizikový zápas si vyžádal speciální opatření. Na baníkovce dohlížel i vrtulník

Fotbalová Slavia hostila v posledním podzimním kole Fortuna ligy Baník a policie kvůli tomu byla v pohotovosti. Do Prahy totiž dorazila spousta ostravských fanoušků, a příslušníci zákona tak měli plné ruce práce, aby udrželi v hlavním městě pořádek.

Na ostravské fanoušky při jejich příjezdu do Prahy na nedělní duel proti Slavii dohlížely desítky policistů, kteří kontrovali pořádek a chování fotbalových příznivců. Šlo totiž o jeden z nejrizikovějších zápasů podzimu, a bezpečnostní opatření tomu tedy musela odpovídat. 

České dráhy vypravily pro Ostravany pět speciálních vagonů, které vyrazily z moravskoslezského města krátce po poledni. A už na cestě byla nutná kontrola ze strany příslušníků zákona. Někteří "chachaři", jak se fanouškům Baníku přezdívá, se totiž na cestu posilnili alkoholem. Policie tak musela zajistit, aby se zdržovali jen v části vlaku, která pro ně byla určená. 

Jak řekla mluvčí Policie ČR Violeta Siřišťová, do akce šla stovka policejních příslušníků z řad pořádkové, kriminální, cizinecké a dopravní služby, ale také policisté z antikonfliktního týmu a zaměstnanci z krajské a speciální pořádkové jednotky. Situaci navíc monitoroval i vrtulník. Zapojili se však i strážníci městské policie. Duel byl tedy opravdu ostře hlídaný. 

Související obsah

​Vlak měl původně přijet do stanice Praha-Eden, nakonec však zastavil z bezpečnostních důvodů už na zastávce Praha-Vršovice. A fanoušci dojeli za doprovodu těžkooděnců ke stadionu tramvajemi. Žádné závažnější konflikty policisté naštěstí řešit nemuseli. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události