Slavii zachránil proti Baníku střídající Jurásek. Slovácko s Pardubicemi nezaváhalo

Matěj Jurásek a Taras Kačaraba | Zdroj: Profimedia

Slavie může líbat nohy Matěji Juráskovi. Záložník Slavie přišel na hřiště v 69. minutě a dvěma góly rozhodl o výhře domácích 3:1 nad Baníkem. Sešívaní tak využili ztráty Viktorie Plzeň. Slovácko, které ve čtvrtek uhrálo cenný bod na půdě bělehradského Partizanu, zvládlo návrat do domácí soutěže. Na svém stadionu se sice trápilo s posledními Pardubicemi, ale nakonec vyhrálo 1:0. Vítězství má také Mladá Boleslav a Liberec.

Fotbalisté Slavie dostali v sobotu trochu nečekaný dárek, když Viktoria Plzeň prohrála na své hřišti se Spartou. Svěřenci trenéra Trpišovského toho tak mohli využít a stáhnout náskok rivala na rozdíl jednoho bodu. K tomu ale potřebovali na svém hřišti porazit Baník Ostrava.

V závěru prvního poločasu si domácí vytvořili dvě nadějné příležitosti. Nejdříve po závaru ve vápně odvracel míč z brankové čáry Frydrych a o dvě minuty později pálil Lingr do břevna. Prakticky z protiútoku zase mohl udeřit Baník, ale Šehič tváří v tvář Kolářovi selhal.

Slávistům se podařilo otevřít skóre v 53. minutě. Po centru Usora si srazil míč do vlastní branky Filip Kaloč. Vedení ale Slavii vydrželo jen pět minut. Na rohový kop si naskočil Jiří Fleišman a hlavou srovnal skóre. Nakonec si ale hosté neodvezli ani bod, jelikož se blýskl Matěj Jurásek, který přišel na hřiště v 69. minutě. V následující desetiminutovce vstřelil dva góly, kterými zařídil Slavii výhru 3:1.

​Liberec přivítal na svém hřišti čtvrtý Hradec Králové a velmi brzy se měnilo skóre. Ve 14. minutě prošel až do vápna Mick van Buren, který se prosadil střelou po zemi a mezi nohy brankáře. O pár minut později Slovan zachránil brankář Vliegen, který vyrazil hlavičku Jakuba Kučery.

Pojistku na vítězství přidal v závěrečné čtvrthodině Imad Rondič. Toho našel nizozemský útočník van Buren a stálice Slovanu Liberec zakončoval ve vápně z voleje.

Slovácko se představilo na domácím hřišti po remíze na půdě Partizanu. V Uherském Hradišti hrály Pardubice, které jsou na posledním místě české Fortuna ligy. Tutovku měl v nastavení prvního poločasu Daníček, ale jeho bombu vytěsnil brankář Markovič nad branku.

Nakonec se svěřenci Martina Svědíka dostali do vedení v 55. minutě, kdy se hlavou prosadil Michal Tomič. Stejný hráč mohl přidat druhý gól na startu poslední desetiminutovky, a to opět hlavou. Nyní ale mířil nad branku.

Mladá Boleslav hostila trápící se Teplice, které ale naposledy vyhrály s Olomoucí. Středočeši byli v prvním poločase mnohem aktivnější, ale první branka přišla až ve třetí minutě nastavení, kdy se trefil Daniel Mareček. Stejný hráč navýšil skóre i na startu druhého poločasu.

V 52. minutě mohl dokonce zkompletovat hattrick, ale klička brankáři mu nevyšla. Teplice toho moc neměly a po zásluze inkasovaly potřetí. Po hodině hry se trefil také Tomáš Ladra.

Nedělní výsledky 15. kola Fortuna ligy:

FK Mladá Boleslav –⁠ FK Teplice 3:0 (1:0)
Branky: 43. Mareček, 47. Mareček, 61. Ladra

FC Slovan Liberec –⁠ FC Hradec Králové 2:0 (1:0)
Branky: 14. Van Buren, 76. Rondič

1. FC Slovácko –⁠ FK Pardubice 1:0 (0:0)
Branky: 55. Tomič

SK Slavia Praha –⁠ FC Baník Ostrava 3:1 (0:0)

Branky: 53. Kaloč (vla.), 73. M. Jurásek (Tecl), 79. M. Jurásek (Oscar) – 58. Fleišman (Šehić)