Fotbal

Repre bude bez hráčů Sparty i Plzně. Rudí hrají pohár, Viktoria má jiný důvod

Repre bude bez hráčů Sparty i Plzně. Rudí hrají pohár, Viktoria má jiný důvod
Sparťanský trenér Brian Priske | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalový klub Sparta Praha ve svém tiskovém prohlášení informoval veřejnost, že neuvolní své hráče při nadcházející reprezentační přestávce. Důvodem je kolize s pohárovým utkáním, které Sparta odehraje 19. 11. na hřišti Baníku Ostrava. Své hráče nepošle na sraz ani Viktoria Plzeň. Ta sice z poháru už vypadla, mnoho hráčů je však zraněno nebo unaveno z náročného podzimního programu.

Příští kolo domácího fotbalového poháru MOL Cup je naplánováno na 18. a 19. listopadu. Ve stejnou dobu má přípravná utkání naplánovaná i česká reprezentace. Ta se 16. listopadu utká s Faerskými ostrovy, v sobotu 19. listopadu hraje další zápas v Turecku.

Sparta tradičně zásobuje reprezentaci svými hráči. Na poslední sraz byli povoláni Jaroslav Zelený, Jakub Jankto a Jan Kuchta. Pohárový zápas na hřišti tradičního rivala Baníku Ostrava je pro rudé velmi důležitý a neradi by přišli o některé ze svých klíčových hráčů.

Podle tiskové zprávy se Sparta snažila termínové kolizi zabránit, když navrhla sehrát utkání čtvrtého kola poháru v termínu 8. února 2023. Tomuto návrhu nebylo vyhověno, přestože další kolo domácí pohárové soutěže je naplánováno až na 1. března.

Související obsah

​​Podle mezinárodních řádů klub není povinen hráče v tomto termínu pro sraz národních týmů poskytnout. Sparta své hráče využije ve snaze postoupit do dalšího kola poháru. Jedinou výjimkou je dán Casper Højer, který musí být uvolněn, pokud bude nominován na mistrovství světa.

Ke Spartě se přidala i Viktoria Plzeň. Ta sice už v domácím poháru nehraje, ale uvedla jiné důvody. V tiskové zprávě klub zdůvodňuje svůj krok enormním vytížením hráčů během podzimu a zdravotními problémy hráčů. "Musíme brát ohled na zdraví hráčů a zmíněné období maximálně využít pro regeneraci, doléčení a rekonvalescenci. Rozhodli jsme se tedy využít práva klubu a pro tento sraz hráče ze zmíněných důvodů neuvolnit," vysvětluje sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář.

A co na to Slavia? Samotný klub se oficiálně ještě nevyjádřil, ale předseda představenstva sešívaných Jaroslav Tvrdík napsal na twitter vyjádření, ze kterého je patrné, že ani hráči Slavie reprezentaci nepomůžou: "Pohár FAČR je po titulu druhou nejcennější trofejí národní fotbalové soutěže. Její vítěz získá právo účasti ve 3. předkole EL. Respektujeme zájem reprezentace. Její přátelský zápas ale musí být v souladu se zájmem klubu k soutěžnímu zápasu poháru. Ten chceme hrát v plné síle."

Fotbalistky Sparty v předkole Ligy mistrů prohrály s italským AS Řím:

TN.cz Miroslav Hakl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události