Další sporty

Historická výhra byla blízko. Češi ale se švédským gigantem pouze remizovali

Historická výhra byla blízko. Češi ale se švédským gigantem pouze remizovali
Matěj Jendrišák v zápase se Švédskem | Zdroj: Barbora Reichová / Český florbal

Čeští florbalisté byli hodně blízko obrovskému vítězství. Vůbec poprvé v historii mohli na mistrovství světa porazit úřadující mistry světa ze Švédska. Ze stavu 0:2 otočili na 3:2, ale nakonec se zrodila pouze remíza 3:3. Kvůli horšímu skóre tak končí Češi na druhém místě ve skupině. Čtvrtfinále čeká na svěřence Jaroslava Berky v pátek v 15 hodin. Soupeř zatím není znám.

Zápas o první místo ve skupině pískaly Švýcarky Sandra Zurbuchenová a Corine Wehingerová, pro které šlo o jubilejní 400. společný zápas v kariéře. Oba týmy začaly ve velkém tempu, ale Čechy zastavilo vyloučení Besty, které ovšem Švédové nevyužili. Několik parádních zákroků předvedl Bauer a Galante-Carlström v tutovce trefil tyč.

Po ubráněném oslabení zvonila za Bauerem opět tyč, tentokrát po střele Enströma. Navíc přišlo další vyloučení a výhodu tentokrát výběr Tre Kronor využil. Johansson potáhl balonek středem hřiště, posunul ho nalevo, kde stál připravený Alexandre Galante-Carlström, a ten ho zametl do branky.

Související obsah

​I druhou část začali lépe Švédové a Bauer musel předvést další parádní zákrok proti střele Galante-Carlströma. Češi pak utekli do přečíslení dvou na jednoho, ale Besta místo střely volil přihrávku, kterou však jeden z obránců dokázal zastavit. A tak Švédsko trestalo. Linus Nordgren dokázal ze vzduchu usměrnit do branky přihrávku od Sankella.

V polovině zápasu se ale konečně prosadil také český výběr. Skvělou práci odvedl navrátilec na mistrovství Martin Tokoš, který obral jednoho ze Švédů u mantinelu o míček a následně zamířil přesně na zadní tyč. Třetí útok dokázal dokonce vyrovnat. Tokoš opět obral soupeře, ale jeho pokus Hedlund vyrazil. Z bekhendové dorážky se ale dokázal prosadit Jiří Besta.

​V přesilové hře o pár chvil později trefil Langer prudkou střelou tyč a následně nevyužil další velkou šanci Besta. Po 40 minutách tak byl stav nerozhodný 2:2. V poslední části měli Češi opět výhodu přesilové hry, tentokrát dokonce čtyři na tři. Ondřej Němeček si vyměnil míček s Benešem a prvně jmenovaný se trefil přesně do šibenice.

Související obsah

​Ve druhé polovině třetí třetiny se hrál hodně aktivní a zároveň atraktivní florbal. Obrovské šance byly k vidění na obou stranách, ale jak Bauer, tak Hedlund předváděli neuvěřitelné zákroky. Jenže Švédové opět dokázali vyrovnat. Vyloučení Němečka potrestal tvrdou střelou Alexandre Galante-Carlström.

Minutu a půl před koncem to Češi zkusili se šesti hráči v poli, jen výhra by jim totiž zajistila vítězství ve skupině. Navíc jim 32 sekund před koncem pomohlo vyloučení Nilsbertha. Jenže potřebný čtvrtý gól nepřišel, zápas skončil 3:3 a Češi ve skupině skončili vzhledem k horšímu skóre na druhém místě, vyhrálo Švédsko. Český tým čeká čtvrtfinále v pátek od 15 hodin, soupeř zatím není jasný.

Švédsko –⁠ Česko 3:3 (1:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Galante-Carlström (Johansson), 26. Nordgren (Sankell), 56. Galante-Carlström (Johansson)  – 31. Tokoš (Jendrišák), 33. Besta (Tokoš), 48 Němeček (Beneš).

Sestava Česka: Bauer – Němeček, Hemerka, Rýpar, Punčochář, Šindler, Kisugite, Gruber – Havlas, Langer, Beneš – Krbec, Forman, Delong – Besta, Jendrišák, Tokoš – Ondrušek, Kreysa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události