Další sporty

Gawlas se na Grand Slamu utká s bývalým mistrem světa

Gawlas se na Grand Slamu utká s bývalým mistrem světa
Šipkař Adam Gawlas | Zdroj: PDC Media

Od 12. do 20. listopadu se odehraje v britském Wolverhamptonu šipkařský Grand Slam. Podruhé se na něm představí i Adam Gawlas. Do skupiny dostal světovou sedmičku a bývalého mistra světa Roba Crosse.

Další major šipkařské organizace PDC zná složení skupin. Mezi účastníky je i český šipkař Adam Gawlas, který se ve dvaceti letech podívá už na svůj druhý Grand Slam. Letošní účast na Grand Slam of Darts si Gawlas vybojoval v nedělním kvalifikačním turnaji.

​Letos se ve skupině utká se světovou sedmičkou a bývalým mistrem světa, Angličanem Robem Crossem. Dalším soupeřem je světová šestnáctka, Nizozemec Dirk van Duijvenbode. Nejhratelnějším soupeřem by měl být pro Gawlase Němec Martin Schindler, který je v žebříčku na 32. místě. Adam Gawlas je v současnosti na 74. místě žebříčku a na turnaji může jen příjemně překvapit. 

V roce 2020 se na turnaj kvalifikoval díky účasti ve finále juniorského mistrovství světa. Ve skupině prohrál všechny zápasy, nejprve nestačil na Garyho Andersona (3:5), poté těsně podlehl Searlemu (4:5) a nakonec nepřekvapil ani Whitlocka (4:5). Proti mnohem zkušenějším soupeřům však podal sympatický výkon.

Související obsah

Poslední velký šipkařský turnaj (mistrovství Evropy) ovládl Ross Smith, který ve finále porazil Michaela Smithe:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události