Real padl s Vallecanem a na první místo se nevrátil. LaLize vládne Barcelona

Až do tohoto kola vévodil Real Madrid španělské LaLize a očekávalo se, že tomu tak bude i po zápase na hřišti Raya Vallecana. Bílý balet se však v zápase i navzdory dvěma vstřeleným brankám trápil a na hřišti outsidera padl ostudně 2:3. První porážka týmu z hlavního města v sezoně znamená, že po 13. kole vládne soutěži Barcelona.

Bílý balet nemohl začít hůře a už v 5. minutě poslal García míč do vápna, odkud jej Santi Comesaňa levačkou uklidil ke vzdálenější tyčce. Domácí stihli po půlhodině hry odpovědět, když byl ve vápně faulován Asensio a rozhodčí po konzultaci u videa nařídil pokutový kop. K němu se postavil Luka Modrič a střelou doprostřed brány srovnal skóre.

To ale nebylo z první půle zdaleka vše. Po rohovém kopu si centrovaný míč našel ve vzduchu Éder Militao a hlavou zařídil rychlý obrat. Jenže bláznivá přestřelka pokračovala, když se ve 44. minutě po závaru v šestnáctce madridského týmu dostal balón na nohu Álvara Garcíi, který se nerozpakoval a tvrdě vypálil. Courtouis si na míč sáhl, ale tečoval jej pouze pod horní tyčku.

Kdo čekal, že iniciativy se ujme ve druhé půli Real, ten se šeredně spletl. VAR po hodině hry odhalil, že Carvajal zahrál ve vápně rukou a sudí odpískal další penaltu, tentokrát pro domácí. Chopil se jí Oscar Trejo, avšak jeho pokus Courtouis vyrazil. Belgický brankář ale nestál v době střely na brankové čáře, a tak se pokutový kop musel opakovat. Napodruhé už Trejo nezaváhal a domácí vedli 3:2. Real už s výsledkem nedokázal nic udělat, a proto se do Madridu vrací po blamáži jako druhý tým LaLigy.

Rayo Vallecano – Real Madrid 3:2
Branky: 5. Comesaňa, 44. Álvaro García, 67. Trejo (pen.) – 37. Modrić (pen.), 41. Militao (Asensio).