Sen se rozplynul. Krejčíková a Siniaková na Turnaji mistryň padly ve finále

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková po porážce | Zdroj: Profimedia.cz

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková na titul na Turnaji mistryň nedosáhly. Ve finále padly po velké bitvě ve třech setech s dvojicí Kuděrmetovová a Mertensová. I když Češky nejprve prohrály první set, následně dokázaly vyrovnat a duel dospěl do supertiebreaku. V něm úspěšný český pár neproměnil ani mečbol, soupeřky ano, a tak belgicko-ruská dvojice slaví.

Na začátku zápasu nebylo české duo v příliš dobrém rozpoložení. Soupeřky hned v prvním gemu vybojovaly brejk, který následně potvrdily. Poté prolomily podání Češek podruhé a dostaly se v prvním setu do trháku, když si vypracovaly vedení 4:0.

Krejčíková a Siniaková zvládly jen snížit a celou sadu nakonec ztratily poměrem 2:6. Do druhého setu vstoupily ale daleko lépe a držely se soupeřkami krok až do stavu 3:3. Poté však Krejčíková při brejkbolu protivnic napálila z voleje jen pásku, a tak belgicko-ruský pár vedl 4:3.

Češky si však ihned vzaly ztracené podání zpět a třemi vítěznými hrami v řadě urvaly druhý set. O vítězkách tak musel rozhodnout supertiebreak. V něm oba páry bojovaly o každý centimetr kurtu, a i když české tenistky vedly 4:1 a 7:2, houževnaté soupeřky je dotáhly na 7:7.

​Až do stavu 9:9 se hrálo vyrovnaně. Krejčíková a Siniaková navíc měly za stavu 9:8 mečbol, ten však nevyužily. A Mertensová s Kuděrmetovovou se dostaly na koně.

Následně otočily skóre na 10:9 a celý zápas zakončily při servisu Siniakové. Mertensová její podání zreturnovala a Krejčíková míček poslala mimo kurt. Češky si tak musí na titul z Turnaje mistryň počkat.

Výsledek finále čtyřhry na Turnaji mistryň:

B. Krejčíková / K. Siniaková – V. Kuděrmetovová / E. Mertensová 1:2 (2:6, 6:4, 9:11)