Tenis

Turnaj mistryň má překvapivou vládkyni. Zvítězila semifinalistka US Open

Turnaj mistryň má překvapivou vládkyni. Zvítězila semifinalistka US Open
Vítězka Turnaje mistryň Caroline Garcíaová | Zdroj: Profimedia.cz

Tenisový Turnaj mistryň poznal i vítězku ve dvouhře. Tou se stala šestá hráčka světa Caroline Garciaová, která si poradila s Arynou Sabalenkovou a zvítězila ve dvou setech, a to 7:6 a 6:4. V závěru roku tak Francouzka získala nejcennější letošní trofej, navíc poprvé v kariéře.

Finálový duel byl na začátku hodně vyrovnaný, obě hráčky si držely svá podání a čekaly, až ta druhá udělá chybu. Podání své soupeřky nedokázaly prolomit až do stavu 6:6, a tak musel o vítězce úvodního setu rozhodnout tiebreak. 

V něm sice Sabalenková vedla 2:0, Garciaová však brzy otočila na 5:2 a nakonec si dokráčela pro první sadu. Ruské protivnici tím uštědřila tvrdý direkt, ze kterého se už nevzpamatovala. Ztratila hned první podání druhé sady a Francouzka byla na koni. Náskok jednoho brejku si posléze držela až do konce setu. 

Pokaždé vyhrála své podání, a i když se to soupeřka snažila zvrátit, nepovedlo se jí to. Celý zápas Garciaová zakončila při vlastním servisu. Ten trefila skvěle na "téčko". Sabalenková vyhodila míček ven z kurtu a francouzská tenistka mohla slavit.

Související obsah

​Letos triumfovala v Cincinnati, kde ve finále přehrála Petru Kvitovou, a také ve Varšavě a Bad Homburgu. Druhá část sezony se jí tak náramně podařila. A stoupající formu potvrdila právě na Turnaji mistryň. Na něm zaváhala jen jednou, když ve skupinové fázi nestačila na světovou jedničku Igu Šwiatekovou. 

Finále dvouhry na Turnaji mistryň:

A. Sabalenková – C. Garcíaová 0:2 (6:7, 4:6)

Na jaře Iga Šwiateková zářila, na Turnaji mistryň si nezahrála ani finále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události