Fotbal

Šilhavý počítal ztráty. Nominace se dočkal i třicátník Schwarz

Českou fotbalovou reprezentaci čekají dva přátelské zápasy, ale trenér Šilhavý neměl pro svou nominaci volné ruce. Kvůli kolizi termínů s MOL Cupem několik ligových celků odmítlo pustit své hráče do reprezentace, takže své první nominace se dočkalo několik nováčků.

"Počítali jsme s tím, že nominace může být tentokrát vzhledem ke složitému termínu nebo zdravotnímu stavu hráčů složitá. O to víc si ceníme reakce těch klubů, které své hráče pro tyto zápasy uvolnily," uvedl ke svému výběru trenér Šilhavý.

Sparta, Slavia i Baník Ostrava odmítly poskytnout své hráče reprezentaci, jelikož chtějí být v plné síle na MOL Cup. A také Plzeň využila možnost odmítnout reprezentaci. Viktoria sice z poháru vypadla, ale kvůli početné marodce radši zvolila klid pro své hráče, kteří by se dočkali nominace do přátelských zápasů s Faerskými ostrovy a Tureckem.

Jaroslav Šilhavý byl kvůli tomu nucen ukázat i na hráče, kteří by za jiných okolností v nominaci nefigurovali. Hned sedm fotbalistů na seznamu ještě nemá ani jeden reprezentační start. Jsou jimi brankář Matouš Trmal, obránci Matěj Chaluš, Dominik Plechatý, Patrizio Stronati, Ondřej Zmrzlý, záložník Petr Schwarz a útočník Mojmír Chytil.

Související obsah

​Šest z nováčků je mladších 25 let, takže se u nich dá počítat s reprezentací i do mnoha dalších let, a tak patrně největším překvapením je nominace Petra Schwarze. 30letý záložník hrál do roku 2018 v Hradci Králové a poté přestoupil do Polska. Tři roky strávil v Rakowu Czestochowa a loni odešel do Slasku Wroclaw. V něm letos odehrál 14 ligových duelů, ve kterých dva góly dal a na jeden nahrál. A svými výkony si řekl o překvapivou nominaci.

V rámci aktuálního reprezentačního srazu se Češi ve středu 16. listopadu utkají v Olomouci s Faerskými ostrovy. Poté se přesunou do Turecka, se kterým odehrají přátelák v sobotu 19. listopadu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události