MMA

Bývalý šampion UFC je venku. Bojovník obviněný z pokusu o vraždu složil kauci

Bývalý šampion UFC je venku. Bojovník obviněný z pokusu o vraždu složil kauci
Zdroj: profimedia.cz

Bývalý šampion nejprestižnější bojové organizace UFC Cain Velasquez byl po osmi měsících propuštěn z vazby. Američan je obviněný z pokusu o vraždu a z dalších deseti případů držení zbraně v okolí kalifornské oblasti Santa Clara County.

Cain Velasquez dvakrát získal titul a dvakrát jej zvládl v těžké váze obhájit. Na své cestě si poradil například s legendárním Brockem Lesnarem a dvakrát zdolal Júniora dos Santose. V posledních třech profesionálních zápasech padl s Fabriciem Werdumem a Francisem Ngannouem. 

Kalifornský rodák měl pistolí ohrožovat Harryho Goularteho, který měl sexuálně ohrožovat syna někdejšího ranaře v UFC. Goularte měl v jeslích zneužívat hned několik dětí, a tato situace měla nastat dokonce několikrát. 

Bývalý šampion se chtěl pomstít a auto Goularteho měl pronásledovat, střílet do něj a poté do něj narazit. Trefit měl nevlastního otce Bendera, ale ten neměl utrpět vážnější zranění. Po osmi měsících je Velasquez venku. 

Související obsah

​Zaplatil totiž kauci ve výši jednoho milionu dolarů (přes 24 milionů korun), která byla nastavena až po osmi měsících za mřížemi. Velasquez bude muset nosit GPS tracker a nepřiblížit se na 300 yardů od údajných obětí případu. 

Šampionem UFC je také Jiří Procházka, který přiletěl do své rodné vsi vrtulníkem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události