MMA

Bledá letí směr UFC: Pověrčivá nejsem, ale oranžová mikina chybět nebude

Už v sobotu v ranních hodinách odlétá teprve dvacetiletá Tereza Bledá směr Las Vegas, kde ji 19. listopadu čeká premiéra v UFC. Vstup mezi elitu se přitom nerodil lehce. Výhra v show, kde šéf Dana White hledá nové talenty, původně nestačila. Pak ale přišla dobrá zpráva a Bledá skutečně dostala šanci, o které sní snad všichni MMA zápasníci po celém světě. Štáb televize Nova českou zápasnici zastihl při jednom z posledních tréninků v domácím Reinders gymu a Bledá se rozpovídala nejen o nadcházejícím zápase, ale také prozradila, kolik zaplatí za předčasný přílet do USA, proč už nenastupuje pod přezdívkou "Ronda" i jaký vztah má k mistrovi světa ve formuli 1 Maxi Verstappenovi.

Vím, že nejsme z novinářů zdaleka jediní, kdo vás zastihl před odletem. Jak mediální pozornost snášíte?
Já jsem ten typ, co si to moc neužívá. Ale povinnosti jsou povinnosti a pomáhá mi to se sponzoringem. Je to důležitá součást sportu.

UFC... snad pro všechny MMA zápasníky to je cíl. Jak se těšíte?
Já se těším maximálně. Je to to, čeho jsem chtěla dosáhnout. Už se těším, až budu v Americe a budu jen trénovat. Žádné řešení věcí, jen soustředění na zápas.

Výhra v Dana White´s Contender Series na smlouvu nestačila, ale vzápětí nakonec přišla. Vzpomenete si, na vaše pocity, když jste se dozvěděla, že jste v UFC?
Byla jsem nejšťastnější. Paradoxně zápasím velmi brzy po Contenderu. Dokonce myslím, že snad jako první, kdo od té doby bude zápasit. Takže to vyšlo hezky.

Související obsah

Jak říkáte, zápasit budete hodně brzy. Šlo o tzv. short notice (volně přeloženo - na poslední chvíli)?
Poloviční short notice. Měla jsem as měsíc a půl do zápasu, což je dost času na plnou přípravu. Vyšlo to hezky.

Na UFC Fight Night 2015 vás čeká Natalia Silvaová z Brazílie. Je zkušenější než vy, má dobrou zem, jak ji vnímáte? 
Pravděpodobně to bude moje nejtěžší soupeřka. Ta poslední byla také těžká, ale tahle bude ještě těžší. Myslím ale, že její dominantní nebude zem ale postoj. Já nechystám nic speciálního. Pojedu klasicky svůj styl, nechci se přizpůsobit stylu soupeřky. Chci si prosadit svoje.

Tereza | Zdroj: Instagram / OKTAGONMMA

Jste v pořadí šestá, kdo bude české barvy hájit mezi MMA elitou. Řešila jste třeba s Karlosem Vémolou nebo Lucií Pudilovou, na co se připravit? 
Spíš jsem to řešila před Contenderem. Chtěla jsem vědět, jak to všechno probíhá, tak jsem se radila hlavně s Michalem Martínkem. Když jsem byla na kempu s Manon Fiorotovou, tak jsme to trochu také řešily. Ale jinak jsem to moc neprobírala.

Na rozdíl od Contenderu tentokrát letíte do USA místo tři jen dva týdny před zápasem. Důvodem jsou prý finance. Na kolik dva týdny přípravy v USA vyjdou?
UFC proplácí jenom fight week, který začíná v úterý před zápasem. Zbytek si musíme platit sami. Takže hotel, něco doplatíme na letenkách. Také mám placeného jen jednoho trenéra, další dva platím ze sponzorských peněz. Díky bohu, že sponzory máme, a můžeme tam být dva týdny předem. Letět tam čtyři dny předem mi přijde jako nesmysl. Minule jsem jen týden bojovala s jet-lagem.

Vyjdou tedy dva týdny dejme tomu na víc než 100 tisíc? 
Ubytování je kolem 60 tisíc, takže určitě přes sto tisíc.

Zmiňujete, že UFC vám proplatí jen náklady na jednoho trenéra (André Reinders) a zbytek hradíte vy. Kdo další tedy s vámi pojede?
Stejně jako minule se mnou letí přítel a trenér grapplingu Jan Stach.

Vezete si do USA s sebou nějaké talismany pro štěstí? 
Talismany vyloženě nemám, ale vždy si sbalím to samé. Moc neměním zvyky. Třeba létám v té stejné mikině.

Česká zápasnice Tereza Bledá | Zdroj: TV Nova

Myslíte tuto mikinu, co máte na sobě?
Ne ne, je to oranžová mikina s Maxem Verstappenem a s formulí. (smích)

Max Verstappen je váš oblíbenec?
Miluji Maxe. Úplně jsem se zažrala do formulí, koukám na všechny závody i tréninky. Nadchlo mě to.  

Vždy stejná mikina, neměníte zvyky, jste tedy pověrčivá?
Nejsem pověrčivá, ale vnitřně mě to uklidňuje.

V USA budete mít dva týdny na aklimatizaci. Můžete nastínit, jak budou vypadat vaše dny?
Oba týdny budou vypadat dost podobně. Trénink budu mít poměrně lehčí jednou denně na tři čtvrtě hodiny, zbytek se budu věnovat regeneraci. Poslední týden budu pracovat s vodou a ke konci týdne dělání váhy a příprava na zápas.

Médii nedávno prošla zpráva, že Jiří Procházka je na doping nejtestovanějším zápasníkem v UFC. Několikrát za ním byli přímo doma nebo v gymu. Už vás také navštívila USADA (Americká anti-dopingová agentura)? 
Jsou to tři týdny, co tu byli. Výsledky zatím nevím, ale budou čisté. Je fajn být v čisté organizaci.

Související obsah

Dříve jste vystupovala pod přezdívkou "Ronda" s odkazem na legendu ženské MMA Rondu Rousey. ​Proč už přezdívku nepoužíváte?
Moje přezdívka Ronda není mnoho let. Novou přezdívku nemám. Vystupuji čistě pod svým jménem. Kdyby padlo něco, co se hodí, tak OK. Ale zatím jsem čistě pod svým jménem. Přišlo mi to jako vykrádání. V amatérech to bylo ještě v pohodě, ale v profících mi to přišlo už jako vykrádání. Obzvlášť teď v UFC. Raději půjdu pod svým vlastním jménem.

Už víte na jakou písničku nastoupíte do klece?
Každý zápas nastupuji na to samé, což je kapela Green Day. To se nezmění a po delší době ji zase uslyším.

Už jsem se ptal, jak se na debut těšíte. Ale co pro vás vstup do UFC znamená? 
Jsem moc nadšená. Těším se, až dokáži, že tam patřím. Cíle mám ty nejvyšší, ale do nich mám ještě dost času. Postupně se budu propracovávat k vrcholu. Jsem mladá, takže mám čas mít hodně zápasů a brát to pomalu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události