Tenis

Ztráta pro české tenistky. Krejčíková se Poháru Billie Jean Kingové nezúčastní

České tenistky už ve čtvrtek vstoupí do Poháru Billie Jean Kingové utkáním proti Polsku. Budou se ale muset obejít bez Barbory Krejčíkové. Finalistka deblového Turnaje mistryň se omluvila kvůli zranění zápěstí.

Tenisový Pohár Billie Jean Kingové odstartoval už v úterý. Češky do něj vstupují až o dva dny později a Barbora Krejčíková měla být českou největší zbraní. Nejenže se v posledních týdnech dostala v singlu do velmi dobré formy, ale velkou sílu má i v deblu. Společně s Kateřinou Siniakovou jsou téměř neporazitelné. Všechno je ale jinak. Aktuálně 21. nejlepší tenistka světa do turnaje nenastoupí. 

"V Texasu jsem hned po Masters podstoupila vyšetření magnetickou rezonancí, která potvrdila, že nález v levé ruce mi nepovolí účast na Billie Jean King Cupu," řekla Krejčíková pro idnes.cz. "Zklamání je velké, těšila jsem se, že budu reprezentovat. Jsem smutná. Pocity jsou hodně hořké," dodala. 

Související obsah

​Úspěšný turnaj v texaském Fort Worthu si tak vybral svoji daň. Společně s parťačkou Siniakovou prohrály až ve finále, kde nezvládly proti Kuděrmetovové a Mertensové rozhodující supertiebreak, ve kterém vedly 7:2. Nehrající kapitán Petr Pála si tak bude muset vystačit se čtveřicí ve složení Karolína Plíšková, Karolína Muchová, Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková. 

Na turnaji v Tallinnu získala Krejčíková titul v singlu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události