Motorsport

König se vrací na místo, kde debutoval. Před závodem trénoval na jetsurfu

Předposlední zastávku v rámci MS superbiků hostí indonéská Mandalika, kde v minulém roce debutoval Oliver König. Ten bude chtít opět zaútočit na první body. Před náročným víkendem si užíval na jetsurfu.

Mistrovství světa superbiků zavítá do Indonésie, kde se v minulém roce objevil také český závodník. Právě na okruhu v Mandalice si poprvé vyzkoušel závodní superbike. A svými výkony zaujal týmové manažery natolik, že dostal místo ve stáji Orelac Racing. "Rád na to vzpomínám, dívám se na fotky z té doby. Myslím, že to bude o trochu snadnější, protože z tratě mám nějaké zkušenosti," prohlásil König.

V nejprestižnější kategorii superbiků bodovalo již 28 jezdců, ale Oliver König se do této společnosti zatím nedostal. "Mým cílem je přiblížit se k bodům," pronesl Oliver König, který jezdí s číslem 52 na své motorce.

Do dějiště víkendového závodu odjel Čech s předstihem, aby si zvykl na tamní čas i klima. Na jedné z pláží se dokonce projel na jetsurfu. "Moc jsem si to užil, bavilo mě to. I když je to celkem hodně rychlé, k tréninku to nevyužívám. Je to hlavně zábava, relax," pronesl český závodník.

Související obsah

​König si musí zvyknout na tamní počasí, v Indonésii má totiž pršet. "Moc rád bych, aby se vše odjelo na suchu, ale asi to jen tak možné nebude," ví český jezdec. "Indonésie je jediný závod, který na superbiku už Oliver absolvoval. Trať mu vyhovovala. Moje představa je, že zase zrychlí," dodal závodníkův manažer Miloš Čihák.

Program začíná v pátek volnými tréninky, v sobotu i v neděli se pak jede po jednom závodu. Poslední závody se poté jedou o týden později v Austrálii.

Takhle si Oliver König užíval na jetsurfu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události