Motorsport

Itálie je zpátky na vrcholu! Francesco Bagnaia je mistrem světa MotoGP

Francesco Bagnaia to zvládl! Ve Valencii dojel na devátém místě, což mu stačilo na zisk jeho prvního mistrovského titulu v kariéře. Je to také první Ital od roku 2009, kterému se povedlo v MotoGP uspět. Navázal na svého učitele Valentina Rossiho.

Francesco Bagnaia měl už před závodem velmi lukrativní pozici a stačilo mu, aby Quartararo nevyhrál závod a on neskončil horší než čtrnáctý. Hned na startu závodu se Quartararo dostal na čtvrté místo, ale na vedoucí trojici ztrácel více než jednu vteřinu a na drama to nevypadalo. 

Bagnaia se držel kolem šestého až osmého místa, čímž kontroloval svou pozici. Fabio mezitím spadl na pátou pozici a bylo jasné, že si Ital jede pro svůj první mistrovský titul v královské kubatuře. "Peco" dojel osmý a začalo se slavit.

Turínský rodák se stal prvním Italem od výhry Valentina Rossiho v roce 2009, který ovládl královskou kubaturu MotoGP. Fabio Quartararo dojel čtvrtý a titul z roku 2021 neobhájil. Závod ovládl Rins, druhý dojel Brad Bindes a třetí Jorge Martín. 

Související obsah

​Bagnaia nakonec dojel devátý a s pompou mohl oslavit první titul italského závodníka s italskou motorkou po padesáti letech! Jezdec stáje Ducati letos ovládl sedm závodů a celkem desetkrát byl na pódium. Vítězství je tak pořádně zasloužené. 

Francesco je navíc prvním mistrem světa z akademie Valentina Rossiho, který nyní na "svého" učitele navázal. Druhé místo v sezoně si vyjel Fabio Quartararo a třetí je Bastianini. 

Výsledky VC Valencie: 

1. Álex Rins (ESP)
2. Brad Binder (RSA) +0.396
3. Jorge Martín (ESP) +1.059

Konečné pořadí kategorie MotoGP v roce 2022:

1. Francesco Bagnaia (ITA) – 265 bodů
2. Fabio Quartararo (FRA) – 248 bodů
3. Enea Bastianini (ITA) – 219 bodů

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události