Fotbal

Chci vyzdvihnout pravé fanoušky, kteří zůstali. Cítím k nim respekt, řekl Priske

Chci vyzdvihnout pravé fanoušky, kteří zůstali. Cítím k nim respekt, řekl Priske
Brian Priske | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta zažila ve středu povedený večer. Na svém hřišti porazila účastníka Evropské konferenční ligy Slovácko 4:0, a připsala si tedy druhé vítězství proti těžkému soupeři v řadě. Kromě předvedené hry se ale hodně mluví o rozdělení fanouškovské obce. Jedna skupina příznivců se rozhodla ze stadionu na protest odejít, ale podporu zbytku stadionu si po zápase pochvaloval i trenér Letenských Brian Priske.

Běžela 20. minuta utkání. Sparta vedla 1:0 a bez větších problémů kontrolovala hru. Pak ale přišla dýka do zad z vlastních řad. Ze sparťanského kotle začaly létat na hrací plochu světlice a některé z nich málem zasáhly i podavače míčů nebo brankáře Matěje Kováře. Když se rozpustil dým, jenž zahaloval sektor, který celý incident způsobil, bylo možné identifikovat i nápis na transparentu sparťanských fanoušků. "5 let za přelezení sektoru a zahalování?? Čupr & Křivda – je*at vás a vaše zákazy."

Toto chování se nesetkalo s pochopením zbytku stadionu, který směrem ke kotli začal skandovat: "Ho*ada!" A když se příznivci z kotle rozhodli stadion ve 30. minutě opustit, byli vyprovozeni pokřikem: "Táhněte domů!" Ještě než odešli, snažil se s nimi trenér Sparty Brian Priske najít společnou řeč. "Co jsem jim řekl, sdílet nebudu. Strach jsem neměl," sdělil na tiskové konferenci po zápase, kde se mimo jiné o fanoušcích rozpovídal. 

"Praví fanoušci nás povzbuzovali i za ty, kteří se rozhodli odejít," řekl Priske bezprostředně po utkání pro O2 TV. Obšírněji pak o příznivcích Sparty promluvil v tiskovém centru. "Máme nyní dvě možnosti. Buďto se budeme zabývat lidmi, kteří odešli ze stadionu, nebo lidmi, kteří vzali zodpovědnost do svých rukou, na stadionu zůstali a celý večer nás podporovali. Chtěl bych mluvit právě o těch, kteří tu zůstali a stáli nejenom za hráči, ale i za celým klubem," řekl Priske. 

Související obsah

"Mám k nim opravdu obrovský respekt za to, jaký vyslali signál a že dali najevo, že takovouto formu protestu nebudou tolerovat. Byl to skvělý pocit. Zaměřme se, prosím, na tyto fanoušky," dodal. 

Slova uznání měl po zápase i pro své hráče. "Několik týdnů pozoruji u týmu, že se chce posouvat a zlepšovat. Porážky bolí a ve velkých utkáních, jako bylo derby, obzvlášť. Viděl jsem ale, že se celý tým chce z této zkušenosti poučit. Hráči se zlepšili, zvýšili na sebe nároky a je poznat, že jdou nahoru," ocenil Priske. 

Proti vedení klubu protestovali v srpnu i příznivci Manchesteru United:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události