Pohár Billie Jean Kingové: Češky porazily Polky 2:1, rozhodl debl

Karolína Muchová | Zdroj: Profimedia

Češky vstoupily do Poháru Billie Jean Kingové na jedničku. Karolína Muchová ve skotském Glasgow vyzvala Polku Magdalenu Frechovou, kterou za 76 minut porazila dvakrát 6:2. O druhý bod bojovala Karolína Plíšková, která ale s hůře postavenou soupeřkou prohrála jasně ve dvou setech. Zápas nakonec zakončil triumf deblistek.

Češky se dostaly na finální turnaj akce, která se dříve jmenovala Fed Cup. V úvodním duelu se představila Karolína Muchová, která v poslední měsících bojovala se zraněními. Přesto si vysloužila místo v reprezentačním výběru a dostala důvěru trenérů do prvního zápasu.

Naskočila proti Magdaleně Frechové a od prvních minut byla mnohem lepší. Svou soupeřku hned brejknula, což se jí povedlo i v pátém gemu. Mezitím si Češka držela stoprocentní servis a nakonec si po 33 minutách došla pro výhru 6:2 v prvním setu.

Podobným stylem pokračovala i druhá sada. Ve třetím gemu přišel další brejk, mezitím Muchová hrála stále bezchybně a po dobu celého zápasu nepřišla o jediný servis. Olomoucká rodačka tak po výhře 6:2 získala první bod pro Česko.

Poté šla do akce Karolína Plíšková, na kterou čekala Magda Linetteová. V prvním setu obě hráčky držely poctivě svůj servis, ale nakonec jeden brejk přišel. Bohužel ze strany polské hráčky, která tak ovládla první set v poměru 6:4.

Druhý set pak trval necelou půlhodinu a byla to přehlídka Linetteové. Ta hned na začátku sice přišla o servis, ale následně zahrála šest gemů v řadě a vyrovnala stav série mezi Polskem a Českem na 1:1.

Jako poslední šly do akce Kateřina Siniaková a Markéta Vondroušová v deblu. Proti nim stály Polky Kawaová a Linetteová, ale byla to jednoznačná podívaná. První sada trvala 25 minut a skončila vítězstvím české dvojky poměrem 6:2.

Druhý set trval o třináct minut déle a Polky uhrály o jeden gem více. To ale nic nezměnilo na výhře 2:0, která znamená druhý bod v sérii základní skupiny Poháru Billie Jean Kingové a první výhru. Jedinou překážkou před postupem do semifinále jsou tenistky USA.

Česko – Polsko 1:1

Kateřina Siniaková/Markéta Vondroušová – Katarzyna Kawaová/Magda Linetteová 6:2, 6:3