Fotbal

Sparta se nenechá fanoušky vydírat. Požadavky kotle nevyslyšíme, zní z Letné

Sparta se nenechá fanoušky vydírat. Požadavky kotle nevyslyšíme, zní z Letné
Stadion AC Sparta Praha | Zdroj: AC Sparta Praha

Vedení fotbalové Sparty se vyjádřilo k protestům sparťanských fanoušků během středečního utkání proti Slovácku. Kotelníci házeli světlice na hrací plochu a ve 30. minutě demonstrativně odešli. Následně vydali prohlášení, ve kterém sdělili, že nebudou podporovat Spartu během domácích utkání, pokud nedojde ke zmírnění trestů za porušování návštěvnického řádu. "Žádný z cílů a požadavků tohoto protestu nebude ze strany klubu vyslyšen," zní rezolutně z Letné.

Mezi 20. a 30. minutou prvního poločasu utkání mezi Spartou a Slováckem panovala velmi napjatá atmosféra. Kotelníci zaházeli hřiště světlicemi, kterými málem trefili podavače míčů a brankáře Matěje Kováře. Když se rozpustil dým, byl k vidění i transparent s nápisem: "5 let za přelezení sektoru a zahalování?? Čupr & Křivda – je*at vás a vaše zákazy." O deset minut později opustili stadion. Zbytek stadionu se k nim postavil zády za hlasitého pokřiku "Ho*ada" a "Táhněte domů!"

Na toto chování bryskně zareagovalo i vedení Sparty v oficiálním prohlášení. "Klub v posledních letech uložil desítky zákazů vstupu na domácí utkání ACS a uložil také desítky pokut, které vycházely z porušení návštěvního řádu stadionu. K těmto opatřením Sparta přistupuje v případech, kdy fanoušek svým jednáním ohrožuje bezpečnost na stadionu, dopouští se násilí či rasismu, případně jeho jednání může narušit řádný průběh utkání. Tento postup je uplatňovaný vůči fanouškům ve všech sektorech bez výjimky, tedy i směrem k příznivcům hostujících klubů," zní na začátek. 

Související obsah

"Důležité je v tomto kontextu připomenout, že Váš klub je ve svém rozhodování předvídatelný. Základní pravidla a varování jsou komunikována ve videu před zahájením každého zápasu a jsou komunikována viditelně v prostorách stadionu. Klub také před sezonou vydal speciální text k dodržování pravidel na Letné," upozorňuje Sparta širokou fotbalovou veřejnost. 

Klub z Letné na tom nehodlá do budoucna nic měnit. "V případě zmíněného toxického jednání tedy docházelo, dochází a nadále bude docházet k ukládání pokut či zákazů vstupu na domácí zápasy Sparty. Tento náhled na nepřijatelné chování na stadionu je neměnný. Takový byl včera, je i dnes, bude zítra. Stejně jako před rokem, za rok."

Související obsah

Na výzvu sparťanského kotle, aby Sparta zrušila nebo snížila uložené tresty, kladně nezareagovala. "Protest některých fanoušků, který byl svojí formou naprosto neakceptovatelný, zdá se, dostal právě tuto skupinu víc než cokoli jiného do izolace. Žádný z cílů a požadavků tohoto protestu nebude ze strany klubu vyslyšen," uvedla Sparta na závěr.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události