MMA

Sledujte KSW 76: "Mbappé bojových sportů" míří za dalším titulem

Evropská MMA organizace číslo jedna je zpět, tentokrát s galavečerem KSW 76. Před turnajem se nabízí jediná otázka – dokáže vládce pérové váhy Salahdine Parnasse opanovat i těžší kategorii a stát se dvojnásobným šampionem? Odpověď přinese sobotní večer. Níže se podívejte jak celou show sledovat a další předzápasové informace.

Jak sledovat?

KSW 76 se odehraje ve městě Grodzisk Mazowiecki v centru Polska. Na programu je tradičně devět zápasů a vy vše můžete sledovat s českým komentářem už tuto sobotu od 19:00 na Voyo.

Hlavní zápas o prozatímní titul

Francouzská senzace, která je přirovnávána k Mbappému bojových sportů, Salahdine Parnasse po znovudobytí pérové váhy míří do těžší kategorie. Původně měl v souboji šampionů o pás lehké váhy rovnou vyzvat dominantního šampiona Mariana Ziólkowského, ten si však poranil koleno a zápas se odložil. Do hry tak znovu naskočil poslední Ziólkowského soupeř Sebastian Rajewski. Tomu se sice titul získat nepodařilo ale předvedl strhující podívanou na pět kol. Proti Parnassovi tak dostal příležitost zabojovat o prozatímní titul kategorie do 70 kg.

Související obsah

​Pro Parnasse to není první Rajewski, který se mu postaví do cesty. Při svém KSW debutu v roce 2017 porazil už jeho staršího bratra Lukasze. Aktuálně má bilanci 16 vítězství a jen jedinou porážku, kterou si připsal po inkasování "lucky punche" od Daniela Torrese. Následně si ale vzal pás zpět a i nyní věří, že díky technickému postoji, fyzičce a neortodoxnímu stylu dokáže, že je druhého pásu i práva vyzvat šampiona hoden. Bude si ale muset dávat pozor. Rajewski bude mít v těžší váhovce silově navrch a kondičně se Francouzovi může vyrovnat. A navíc má v arzenálu nebezpečné kopy, které ukončují zápasy. 

Připomeňte si jediný pád Salahdina Parnasse v kariéře:

Kdo je favoritem?

V hlavním zápase večera sázkové kanceláře jasně favorizují Salahdina Parrnasse, a to z kurzem na vítězství kolem 1,1. Na Rajewského je kurz přes 5.

Další taháky večera

Téměř o titul půjde i v hlavním předzápase večera. Bývalý titulový vyzyvatel Krystian Kaszubowski se postaví dosud neporaženému Adrianu Bartosinskému a vítěz klání se výrazně přiblíží zisku volného pásu v kategorii do 77 kg. Ten je po odchodu Roberta Soldiče aktuálně bez majitele.

Pozornost si jistě zaslouží Brian Hooi. Nizozemec s kořeny na karibském ostrově Curacao na sebe upozornil v červenci při své KSW premiéře, kdy přežil knokaut a následně ukončil Michala Petrzaka. Nyní ho čeká další výzva – pětadvacetiletý Artur Szczepaniak.  

Podívejte se na zmrtvýchvstání Briana Hooie na KSW 72:

​Do klece se vrací také bývalý šampion bantamu Antun Račič, který od ztráty titulu v březnu 2021 vyhrál ze tří zápasů jen jednou, a to na půdě německé EMC. V KSW ho nyní čeká sedm zápasů neporažený gruzínský silák Zuriko Jojua. 

Zápasová karta

o prozatímní pás lehké váhy - Salahdine Parnasse (16-1) vs. Sebastian Rajewski (12-7)

velterová váha - Adrian Bartosinski (12-0) vs. Krystian Kaszubowski (10-2)

střední váha - Pawel Pawlak (20-4-1) vs. Tom Breese (15-3)

velterová váha - Brian Hooi (18-8) vs. Artur Szczepaniak (8-1)

lehká váha - Maciej Kazieczko (8-2) vs. Francisco Barrio (10-2)

bantamová váha - Antun Racic (26-10-1) vs. Zuriko Jojua (8-1)

střední váha - Albert Odzimkowski (12-6) vs. Henry Fadipe (12-9-1)

lehká váha - Gracjan Szadzinski (9-4) vs. Valeriu Mircea (26-8-1)

těžká váha - Marek Samociuk (4-2) vs. Filip Bradaric (5-4)

pozn.red. - všichni zápasníci den před turnajem splnili váhové limity

Sledujte KSW 76 na Voyo | Zdroj: Nova Sport
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události