České tenistky porazily Američanky. O finále si zahrají se Švýcarskem

Kateřina Siniaková | Zdroj: Profimedia

V rozhodujícím zápase skupiny D tenisového Billie Jean King Cupu Češky porazily Američanky. V prvním utkání porazila Markéta Vondroušová 14. hráčku světa Danielle Collinsovou po setech 6:3 a 6:3. V dalším zápase Kateřina Siniaková překvapila světovou sedmičku Coco Gauffovou a vyhrála také 2:0 na sety. Češky postupují do semifinále, kde se utkají se Švýcarskem.

V prvním zápase se Markéta Vondroušová postavila Danielle Collinsové, čtrnácté hráčce světa. V prvním setu Vondroušová jako první ztratila podání a prohrávala 1:3. Od té doby však neztratila ani gem a vyhrála první set 6:3.

Ve druhém setu Markéta opět nedala Collinsové šanci a rychle vedla již 3:0. Další hru už si své podání Američanka pohlídala, ale Vondroušová udržela výhodu jednoho brejku a i druhý set získala v poměru 6:3 a porazila Collinsovou 2:0 na sety.

Ve druhém zápase se pokusila Kateřina Siniaková navázat na svoji krajanku. Proti sedmé hráčce světa to byl velmi těžký úkol. První set byl velmi vyrovnaný a dospěl až do tiebreaku, který s přehledem získala česká hráčka v poměru 7:1.

​Závěr prvního setu byl rozhodující, hlavně z psychického hlediska. Ve druhém setu povolila Kateřina Siniaková uhrát Coco Gauffové jen jednu hru a zvítězila 6:1 a celkově 2:0 na sety.

Už po dvouhrách tedy bylo jasné, že Češky porazí Američanky. Nic na tom nezměnila ani deblová prohra Karolíny Plíškové a Karolíny Muchové s Keysovou a Townsendovou. Touto výhrou si také Češky zajistily postup do semifinále, kde se utkají se Švýcarkami.