Skvělý Lehečka postupuje do finále juniorského Turnaje mistrů

Jiří Lehečka | Zdroj: Profimedia

Jiří Lehečka dosáhl historického úspěchu, když na tenisovém Turnaji mistrů pro mladé porazil v semifinále Švýcara Strickera 3:1 na sety a zahraje si finále proti Američanovi Nakashimovi.

Jiří Lehečka vstoupil do zápasu skvěle, když sebral soupeři hned jeho druhé podání, a první set tak vyhrál 4:1. Druhý set byl mnohem vyrovnanější a hráči si drželi svá podání až do zkrácené hry. V té byl úspěšnější Lehečka a po vyhrané zkrácené hře 7:4 se ujal vedení již 2:0 na sety.

Ve třetí sadě sebral Stricker Lehečkovi hned první podání. V průběhu setu na to už mladý Čech nezvládl zareagovat a prohrál 2:4. Ve čtvrté sadě sebral první podání soupeři naopak Lehečka a dotáhl set do vítězného konce 4:1 a zvítězil celkem 3:1 na sety.

​Lehečka startuje jako první Čech na juniorském Turnaji mistrů a rovnou si zahraje finále. V něm se utká už podruhé s Brandonem Nakashimou, který ho porazil ve skupinové fázi. Finále se bude hrát v sobotu večer v Miláně.