Hokej

Světový pohár v hokeji v roce 2024 nebude. Ve hře je náhradní termín

Světový pohár v hokeji v roce 2024 nebude. Ve hře je náhradní termín
Michal Kempný a Connor McDavid na Světovém poháru 2016 | Zdroj: Profimedia

Dlouho to vypadalo, že by se v roce 2024 mohl opět hrát Světový pohár v hokeji, ale tato možnost nakonec padá. NHL v pátek informovala, že odehrát prestižní turnaj v plánovaném termínu není proveditelné. Jedná se ovšem o náhradním termínu.

"Během posledního roku NHL a NHLPA (hráčská asociace – pozn. red.) pracovaly na plánování následujícího Světového poháru v hokeji, prémiového turnaje nejlepších proti nejlepším, v únoru 2024. Bohužel v aktuálním prostředí to není proveditelné uspořádat turnaj v tomto termínu," informovala nejlepší liga světa spolu s hráčskými odbory.

Ovšem čekání na tento prestižní turnaj by se nemuselo protáhnout o další čtyři roky. "Pokračujeme v plánování dalšího Světového poháru, doufejme v únoru 2025," stojí na konci tiskové zprávy.

Světový pohár se konal zatím třikrát, naposledy v roce 2016. Tehdy si druhý triumf připsala Kanada, zatímco Česko nepostoupilo z čtyřčlenné skupiny do semifinále. Až do finále prošel tým Evropy, který byl složen z hráčů zemí, jež na turnaj nebyly pozvané. Největší zastoupení v kádru měli Slováci a Němci. Kromě týmu Evropy byl speciálně vytvořen i výběr Severní Ameriky do 23 let, ale ani jeden z těchto celků by neměl být na příštím Světovém poháru.

NHL totiž plánuje, že jistou účast budou mít Kanada, USA, Česko, Švédsko a Finsko. Ohledně účasti Ruska rozhodne válečný stav mezi ním a Ukrajinou. O zbylá místa by se měla hrát kvalifikace, které by se mohli zúčastnit Slováci, Švýcaři, Němci, Lotyši a další.

Související obsah

​Česká republika zaznamenala na Světovém poháru největší úspěch v roce 2004, když postoupila do semifinále, ale podlehla pozdějšímu vítězi turnaje Kanadě 3:4 po prodloužení. První ročník Světového poháru v roce 1996 vyhrály USA, které ve finále zdolaly Kanadu.

Nejlepším střelcem posledního Světového poháru byl Brad Marchand, jehož Bostonu se letos v NHL daří parádně i díky českým hráčům:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události