Čeští hokejisté s přehledem porazili Finsko, Švédové vyhráli a vedou tabulku

Češi se radují v zápase proti Finsku | Zdroj: Profimedia

Evropská hokejová tour pokračuje druhými zápasy Karjala Cupu. Češi bez problémů porazili domácí Finsko 5:2. Rozhodla o tom zejména druhá třetina, kterou Češi vyhráli 2:0. Švédové postavili Švýcarům a po těsném boji v prodloužení urvali vítězství 3:2.

Čeští hokejisté ve druhém zápase Karjala Cupu dokázali porazit domácí Finsko v poměru 5:2. Už v první třetině se prosadil Smejkal a strhl vedení na stranu Česka. V 11. minutě však Finsko vyrovnalo zásluhou Turkulainena, který se prosadil v přesilové hře.

Rozhodující se ukázala být druhá třetina, kdy Češi navýšili vedení už na 3:1, díky brankám Lence a Dvořáka. Finové měli sice více střel na branku, ale Čechy podržel brankář Will z Pardubic.

V poslední třetině už diváci neviděli tolik střeleckých pokusů, přesto padly ještě tři branky. O první se postaral ve 48. minutě Michael Špaček. V 52. se v přesilovce podařilo snížit domácímu Antonenovi, ale jen o 20 vteřin později kontroval svou druhou brankou v zápase Radan Lenc. Česko tak porazilo Finsko 5:2 a po prohře se Švédy si připisují první výhru na Karjala Cupu.

​Švédi vykročili za vítězstvím už v 7. minutě, kdy se trefil Petersson. Vedení vydrželo až do poloviny druhé třetiny, kdy Švýcaři hráli přesilovku. Početní výhodu využit Riat a bylo srovnáno. Ve třetí části šli hokejisté Tre Kronor znovu do vedení, když se po osmi minutách hry prosadil Dahlén. Náskok ale znovu nevydržel. Tentokrát srovnal Geering ve 14. minutě.

Stav 2:2 vydržel a šlo se do prodloužení. Švédové po faulu Bertschyho dostali početní výhodu 4 na 3. Netrvalo dlouho a po kombinaci se už podruhé v zápase trefil Dahlén. Švédsko po výhře 3:2 vévodí tabulce.