Plíšková nestačila na Bencicovou. Češky podlehly Švýcarkám a na turnaji končí

Smutná Karolína Muchová | Zdroj: Profimedia

Češky nestačily v boji o finále na Švýcarky. Po první dvouhře české tenistky prohrávaly v semifinále Billie Jean King Cupu se Švýcarkami 0:1. Karolína Muchová podlehla Golubicové ve dvou setech. V dalším zápase se nepříznivý výsledek nepodařilo zvrátit Karolíně Plíškové, která podlehla Belindě Bencicové rovněž 0:2 na sety a Češky se s turnajem loučí.

Karolína Muchová podlehla v prvním zápase obranářce Viktoriji Golubicové 0:2 na sety. Hned od začátku měla Golubicová navrch, když sebrala Muchové dvakrát podání a vedla už 3:0. Poté se česká hráčka dokázala dostat zpět do hry, ale první set už bohužel nezachránila a prohrála 4:6.

Druhý set byl velmi vyrovnaný a hráčky několikrát ztratily svá podání. Pestrá hra Švýcarky dělala Muchové velké problémy a nakonec i druhý set Češka prohrála a celý zápas ztratila v poměru 0:2.

Ani ve druhém zápase se české hráčce nedařilo. Karolína Plíšková nestačila na dvanáctou hráčku světa Bencicovou. Do zápasu Karolína vstoupila vyhraným podáním, následně však o svůj servis dvakrát přišla. Ztrátu už nedokázala smazat a první set prohrála 2:6.

Ve druhém setu se výkon české hráčky zvedl a vypadalo to, že Plíšková dokáže zvítězit, ale za stavu 5:3 nedokázala vyhrát své podání, a to i přesto, že měla k dispozici jeden setbol.

Bencicová dokázala dovést set až do zkrácené hry. Ta byla velmi vyrovnaná, ale nakonec Švýcarka dokázala proměnit svůj třetí mečbol a zvítězila 2:0 na sety.

Češkám by už nepomohla ani závěrečná čtyřhra a se Švýcarskem prohráli. Letošní ročník týmové soutěže tak končí Česko svou cestu v semifinále. Do finále naopak míří Švýcarky, které se v neděli utkají s Austrálií.