Další sporty

Splnili jsme jen dílčí krok, ale byli jsme jednoznačně lepší, říká kouč Berka

Splnili jsme jen dílčí krok, ale byli jsme jednoznačně lepší, říká kouč Berka
Jaroslav Berka (vlevo) se svými asistenty | Zdroj: Martin Flousek / Český florbal

Hlavní trenér českých florbalistů Jaroslav Berka dotáhl své svěřence do finále mistrovství světa, kde se Česko po jednoznačném vítězství 11:3 nad Švýcarskem představí teprve podruhé v historii. Samotný kouč byl po zápase s výkonem spokojený, ale jak sám říká, šlo teprve o první krok.

Trenére, jaké jsou první pocity po postupu do finále?

Určitě jsme spokojení, je to obrovská satisfakce. My jsme se na to ale připravovali a věděli jsme, co chceme. Nebáli jsme se o tom mluvit nahlas, což mohlo vytvářet trochu tlak, ale musí se to pojmenovat. Zatím jsme splnili ale jen jeden dílčí krok.

Jak moc důležité bylo, že jste dokázali utkání ze stavu 1:2 rychle strhnout zpět na svou stranu?

Kluci ukázali fantasticky silnou hlavu. Švýcaři hráli přímočaře, nahazovali balony a snažili se to tam nějakým způsobem doklepat. Stačilo si na to ale zvyknout a my jsme si pak odražené balony stahovali pro sebe. Pak už byla pouze otázka času, zda je z jejich chyb dokážeme potrestat, což se potom dělo. Je to styl hry, na který se těžko připravuje, ale kluci to zvládli perfektně a pak se drželi plánu.

Co bylo klíčové v další fázi zápasu?

Důležité bylo, že hráči ukázali kvalitu a nezůstalo to jen u slov. Kvalita byla na naší straně, máme skvělé individuality a způsob naší hry Švýcarům prostě nevyhovoval. Byli jsme jednoznačně lepší.

Související obsah

Podruhé na šampionátu vás čeká Švédsko. Z čeho se z úvodního duelu můžete poučit?

My jsme chtěli vyhrát už první zápas. Šli jsme do šesti a zkoušeli jsme prakticky všechno. Oni na konci vyrovnali na 3:3 a nám k výhře chyběl kousek. Jestli chceme být nejlepší, tak je jedno, kdo proti vám ve finále hraje. My se na soupeře nachystáme a budeme to chtít předvést na hřišti.

Jaký bude mít tým nyní program?

Máme nastavený určitý plán, který hráči znají. Něco si k tomu řekneme a připravíme se na poslední zápas tak, jako jsme se připravovali na ty předešlé.

Může pro vás být výhoda, že jste nemuseli mít strach o výsledek, zatímco Švédsko rozhodovalo až v nájezdech?

Myslím, že ne. Zápas nás stál spoustu fyzických i psychických sil. Musíme se soustředit jen na sebe. Vůbec nebudeme spekulovat o tom, jestli měli o pár hodin k dobru navíc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události