Čeští hokejisté na závěr finských hokejových her prohráli se Švýcary

Česko proti Švýcarsku na Karjala Cupu | Zdroj: Profimedia

Čeští hokejisté na závěr Karjala Cupu prohráli se Švýcary, i když to na prohru zpočátku nevypadalo. Češi v utkání dvakrát vedli, základní hrací doba však skončila nerozhodným výsledkem a hned na začátku prodloužení Senteler rozhodl o výhře Švýcarska.

V posledním utkání finských hokejových her se česká reprezentace utkala s výběrem Švýcarska. Při výhře mohli Češi ještě pomýšlet na vítězství v celém turnaji. První třetina se lépe povedla českému výběru. V 10. minutě se prosadil Smejkal a Česko se ujalo vedení. Radost našim hráčům dlouho nevydržela, když o minutu později po špatném střídání Čechů vyrovnal Ambühl. Vedení na českou stranu o pár minut později vrátil v přesilové hře Michael Špaček.

Druhá třetina se české reprezentaci tolik nepovedla. Češi branku vstřelit nedokázali a naopak na konci třetiny přišlo vyrovnání, když šikovnou tečí vyrovnal Noah Rod.

​V poslední třetině už branka nepadla a šlo se do prodloužení. To netrvalo příliš dlouho, když už v první minutě skóroval Senteler a rozhodl o vítězství Švýcarska. Česko tak v turnaji Karjala Cup skončí na třetím místě za Švédskem a Švýcarskem.

V posledním zápase turnaje porazilo domácí Finsko švédskou reprezentaci 4:1, když poslední góly vstřelilo již do prázdné brány. I přes prohru si Švédsko udrželo první místo ve skupině, naopak Finsko končí poslední.

Výsledky Karjala Cupu

Česko – Švýcarsko 2:3pp  (2:1, 0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 10. Smejkal (Kodýtek, Dvořák), 14. Špaček (Košťálek, Chlapík) – 11. Ambühl, 38. Rod (Müller, Bertschy), 61. Senteler

Finsko – Švédsko 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 12. Bjorninen (Antonen, M. Lehtonen), 44. Suomela (Antilla), 59. Antilla (Bjorninen), 60. Liukas – 23. Friberg