Plzeň zaváhala s Pardubicemi. Slavia si zastřílela ve Zlíně

Smutek hráčů plzeňské Viktorie | Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

V 16. kole fotbalové Fortuna ligy Plzeň ztratila část ze svého náskoku na čele tabulky. V Ďolíčku jen remizovala s Pardubicemi. Slavia si hravě poradila se Zlínem a stáhla ztrátu na Plzeň jen na dva body.

Viktoria Plzeň přijela do vršovického Ďolíčku na zápas proti Pardubicím. Vedoucí tým tabulky byl jasným favoritem, protože Pardubice dokázaly získat v letošním ročníku jen 9 bodů.

Pardubice však dokázaly přesnou trefou veterána Pavla Černého Plzeň překvapit a vedly 1:0. V 76. vyrovnal Havel, otočit už Plzeň nezvládla a je to pro vedoucí tým ligy ztráta.

Slavia přijela do Zlína a hned od prvních minut bylo jasné kdo je favoritem. V 5. minutě už Slávisté vedli 2:0 po gólech Lingra a Douděry. Slavia měla jednu šanci za druhou, další branku vstřelil ve 28. minutě Peter Olayinka.

Ve druhém poločase Slavia ubrala z tempa a také Zlín se dostal k ohrožení branky. Slávistický brankář Kolář však dokázal udržet čisté konto. Naopak v 56. minutě ještě přidal další gól Ondřej Lingr.