Nosek se poprvé v kariéře porval v NHL, bránil Pastu: Jen jsem dělal svou práci

Útočník Tomáš Nosek v zápase proti Vancouveru ukázal, že je týmovým hráčem. V první třetině se mu nelíbil hit na spoluhráče Davida Pastrňáka a vydal se to s Kylem Burroughsem vyřídit ručně. Za potyčku celkově vyfasoval sedmnáct trestných minut, ale to ho nemuselo mrzet, protože jeho tým vyhrál, na čemž se i sám podílel gólem. Po utkání svůj zákrok komentoval před novináři.

Čeští hokejisté v letošní sezoně táhnou Boston ke skvělým výsledkům. Doposud na sebe upozorňovali jen častými zápisy do statistik kanadského bodování, ale nyní na sebe upozornili i jinak, když prokázali svoji sounáležitost. David Pastrňák byl v deváté minutě utkání sražen k ledu Kylem Burroughsem, což se vůbec nelíbilo Tomáši Noskovi.

Český útočník na nic nečekal a okamžitě obránce soupeře narazil na hrazení a následně jej dorazil pěstmi. "David je můj kamarád, můj spoluhráč, naše hvězda. To je to, co nás dělá dobrým týmem, když hrajeme jeden za druhého. Nezáleží, kdo to je. Vyšlo to na mě, tak jsem jen dělal svoji práci," říkal po zápase s úsměvem novinářům.

​Své poprvé zažil Nosek během utkání s Vancouverem hned dvakrát. Jednu bitku už si připsal v AHL v roce 2017, ale tahle byla jeho první v NHL. V závěru zápasu vstřelil premiérový gól v sezoně, když střelou téměř přes celé hřiště poslal puk do prázdné branky. Boston tak i díky němu vyhrál 5:2 a připsal si jedenáctou výhru z posledních dvanácti zápasů.