Fotbal

V Anglii kritizují Ronalda: Nikdo není větší než klub. Spoluhráči se cítí poškozeni

V Anglii kritizují Ronalda: Nikdo není větší než klub. Spoluhráči se cítí poškozeni
Cristiano Ronaldo v dresu Manchesteru United. | Zdroj: Profimedia.cz

Ronaldův rozhovor pro The Sun vyvolal pořádný rozruch. Žádné jiné téma se ve fotbalovém světě nyní neřeší více. Za svá slova ale pětinásobný vítěz Zlatého míče schytává převážně kritiku. Anglická média informují, že podle spoluhráčů projevila portugalská hvězda neúctu k vlastnímu klubu a pošpinila jeho pověst. Bývalý hráč Liverpoolu Jamie Carragher zase tvrdí, že 99 % lidí bude určitě stát za trenérem Erikem ten Hagem.

Podřízl si Cristiano Ronaldo pod sebou definitivně větev? Jeho dny v Manchesteru United mohou být brzy sečteny. Může za to rozhovor, který poskytl novináři Piersi Morganovi pro The Sun, ve kterém řekl, že jej klub zradil a vzájemně se nerespektuje s hlavním koučem Erikem ten Hagem. Zároveň také zpochybnil odbornost bývalého trenéra United Ralfa Rangnicka. 

Kritický postoj k tomu zaujala legenda konkurenčního Liverpoolu Jamie Carragher: "Ronaldo pod ETH: Oznámil, že chce odejít, odmítl nastoupit jako střídající hráč a odešel z lavičky ještě před koncem zápasu. 99 procent fanoušků bude na straně ETH, což jen dokazuje, jak špatně se s tím Ronaldo vypořádal," napsal na sociální sítě. 

To dokazují i samotné reakce fanoušků. "Čím dříve Ronaldo odejde, tím lépe. Vytváří tu absolutní cirkus a United jsou bez něj lepší tým," napsal jeden z nich. "Ronaldo zničil svůj odkaz fotbalisty i člověka. Jeho ego všechno zničilo. Je škoda, že jeho kariéra skončila takhle," přisadil si další. "Nemůžu se dočkat, až Cristiano odejde. Vezměte ho někdo, prosím. Je to tak neprofesionální. United hrají mnohem lépe bez něj," má jasno jiný příznivec Rudých ďáblů. 

Cristiana Ronalda zkritizoval i novinář Sportsmailu Chris Sutton. "Když se Ronaldo vracel do Manchesteru United, myslel si, že je větší než Manchester United. Žádný hráč není větší než klub. Velmi smutný konec. Už prostě není hráčem, kterým býval, a nedokáže to přijmout. Opět ukázal, že není týmový hráč," nebral si servítky. 

Související obsah

Zastání našel Ronaldo alespoň v Piersi Morganovi, který s ním zmíněný exkluzivní rozhovor dělal. "Manchester United je na pátém místě v lize se ztrátou třinácti bodů na první místo a hraje pouze Evropskou ligu. Od doby, co Sir Alex odešel, začali stagnovat a stali se průměrným klubem. To ví každý. Ronaldo je zcela na místě se svou kritikou," napsal na twitter. 

Dá se očekávat, že Ronaldova šokující zpověď nezůstane bez odezvy klubu. Je tedy dost možné, že ještě nyní v zimě Ronaldo odejde. V minulosti se spekulovalo o jeho odchodu do MLS, konkrétně Interu Miami, kde zastává pozici prezidenta David Beckham.

Ronaldo koupil luxusní vilu za půl miliardy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události