Fotbal

Ronaldo drsně o United: Progres nula, klub mě zradil! Trenéra nerespektuju

Ronaldo drsně o United: Progres nula, klub mě zradil! Trenéra nerespektuju
Cristiano Ronaldo | Zdroj: profimedia.cz

Až překvapivě otevřenou zpověď poskytl Cristiano Ronaldo v rozhovoru pro The Sun novináři Piersi Morganovi. Řekl v ní mimo jiné, že nerespektuje současného trenéra Manchesteru United Erika ten Haga a velký problém měl také s bývalým koučem Ralfem Ragnickem. Klubem se také cítil být zrazen.

Návrat Cristiana Ronalda do Manchesteru United je všechno, jenom ne šťastný. Minulá sezona se mu sice individuálně povedla, když v Premier League nastřílel 18 gólů a dalších šest přidal v Lize mistrů, ale po týmové stránce to žádná sláva nebyla. Z Ligy mistrů se tým pakoval už v osmifinále a další rok se do ní nekvalifikoval, jelikož v anglické soutěži skončil až na šestém místě. 

Už na konci minulé sezony se Ronaldo netajil tím, že bude chtít klub opustit, pokud se neprobojuje do Ligy mistrů. To se sice nepovedlo, ale nové angažmá si v létě nenašel. A tak tuto sezonu spíše paběrkuje. "Cítím, že někteří lidé v Manchesteru United mě tu nechtěli. A není to jen tuto sezonu, ale i tu loňskou. Nutili mě, ať odejdu. Ne jenom manažer, ale i jiní lidé, kteří se točí okolo klubu. Cítil jsem se klubem zrazen," řekl exkluzivně pro The Sun

Související obsah

​Problém má Ronaldo i s aktuálním koučem Manchesteru United. "Nerespektuju Erika ten Haga, protože on nerespektuje mě, takhle to je jednoduché," řekl pětinásobný vítěz Zlatého míče a zároveň dodal, že podobně to měl i s Ralfem Ragnickem. "Když nejsi ani trenér, jak můžeš být boss Manchesteru United? Nikdy jsem o něm ani neslyšel," popsal Ronaldo své pocity ohledně bývalého kouče United, který nyní trénuje rakouskou reprezentaci. 

Než se Ronaldo upsal loni v létě Manchesteru United, živě se diskutovalo o zájmu konkurenčních City. To ale nakonec padlo. "Když jsem se rozhodl vrátit do Manchesteru United, následoval jsem své srdce. Sir Alex Ferguson mi řekl, že není možné, abych šel do Manchesteru City. Řekl jsem: 'Dobře, pane.' Tak jsem se vrátil," řekl Ronaldo. Po podpisu smlouvy byl ale nepříjemně překvapen. "Od té doby, co Sir Alex odešel, nic se tu nezměnilo. Progres nula," přiznal. 

Související obsah

​Od doby, co se Ronaldo do Manchesteru vrátil, slyší často kritiku. Na jeho konto se několikrát vyjádřil i Wayne Rooney, podle nějž Ronaldova přítomnost klubu škodí. "Nevím, proč mě tolik kritizuje. Možná mu vadí, že on už skončil a já pořád hraju na vrcholové úrovni. Nebudu tu tvrdit, že vypadám lépe než on, i když je to pravda."

Dá se očekávat, že tato šokující zpověď nezůstane bez odezvy klubu. Je tedy dost možné, že ještě nyní v zimě Ronaldo odejde. V minulosti se spekulovalo o jeho odchodu do MLS, konkrétně Interu Miami, kde dělá prezidenta David Beckham. "Jak už řekl Picasso, abys mohl něco přestavět, musíš to nejdřív zničit. A pokud začnou mnou, tak to pro mě není žádný problém. Klub této velikosti musí být na top úrovni. Ale to není tento případ. Tady nejsou možné žádné výmluvy," řekl Ronaldo. 

Ronaldo si nedávno zahrál i v Čechách, když reprezentoval Portugalsko v Lize národů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události