Fotbal

Anglické Rokycany baví Twitter. Sedmiligový celek chce půjčit Haalanda

Anglické Rokycany baví Twitter. Sedmiligový celek chce půjčit Haalanda
Fotbalista Erling Haaland | Zdroj: profimedia.cz

V profesionálním fotbalu je nyní velká pauza kvůli fotbalovému šampionátu. Toho využil tým Ashton United, který nabídl měsíční hostování hvězdnému Erlingu Haalandovi z Manchesteru City. Na twitteru má tato výzva velký úspěch a trochu připomíná počínání divizních Rokycan, které poutaly na zápas s Libercem v MOL Cupu.

"Můžeme potvrdit, že klub podal nabídku na zapůjčení útočníka Manchesteru City Erlinga Haalanda, a to po dobu 28 dnů," zní ve vtipném, ale velmi vážně mířeném prohlášení celku ze sedmé nejvyšší anglické soutěže. 

Norská superhvězda se tedy zatím nevyjádřila, ale možná se k němu příspěvek ze sociální sítě dostane. Aktuálně má kolem 80 000 srdíček a přes 9 000 sdílení. Vtipné komentáře jsou samozřejmě jistotou.

Související obsah

Nabídku poslal klub po utkání s Gainsborough, které Ashton prohrál 0:2 a spadl na jedenácté místo v tabulce NPL Premier Division. "Dává to prostě smysl," řekl manažer klubu Michael Clegg. "Manchester City nehraje a my chceme Erlingovi pomoci, aby zůstal fit. Dává to větší smysl, než kdyby hrál šest týdnů golf," pokračuje Clegg ve vtipném prohlášení. 

Zatím se nevyjádřil ani druhý celek aktuální tabulky Premier League. Haaland letos překonal hned několik individuálních rekordů a v Premier League zaznamenal ve 13 zápasech 18 branek. Dalších pět přidal ve čyteřch duelech Ligy mistrů.

Manchester City si v minulém týdnu poradil s Chelsea v Carabao Cupu. Haaland nehrál:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události