Fotbal

Autor rokycanského twitteru Jedlička: Chtěli jsme jen nalákat lidi na zápas

Asi málokomu unikl fenomén poslední doby, kterým se na twitteru stal fotbalový celek z Rokycan. Ten se během necelých tří týdnů stal jedním z největších internetových trendů, který svými vtipnými příspěvky bavil lidi napříč celou republikou. O účet se staral komentátor NHL stanice Nova Sport a zároveň vedoucí dvou mládežnických týmů Rokycan Roman Jedlička. Ten se podrobně o celém nápadu rozpovídal v rozhovoru pro TN.cz.

"Když k nám v MOL Cupu přijede ten ligový Slovan Liberec, tak holt zakládáme twitter, ať to má nějakou kulturu," píše se v popisku rokycanského účtu. "Nápad založit twitter vznikl až po losu, když jsem viděl, že nám vylosovali Liberec. Byl to z ligistů nejlepší možný soupeř, kterého jsme mohli dostat, protože Sparta, Slavia a Plzeň ještě nebyly v osudí. Navíc Liberec je třetí v lize. Nemůže se stát nic lepšího, než když náš divizní tým dostane takovou příležitost. Řekl jsem si, že s tím musíme něco udělat a přilákat lidi na stadion. Tak jsem založil twitter," popsal vznik aktuálně nejslavnějšího twitterového účtu Jedlička.

Ale jaký byl hlavní důvod? "Zpočátku jsme chtěli dát hlavně vědět, že něco podobného v Rokycanech bude. Chtěli jsme dostat na stadion co nejvíce lidí a dostat Rokycany do povědomí. Absolutně mě nenapadlo, že z toho bude až takový fenomén," byl překvapený zkušený komentátor NHL.

"Přitom jsem pro to nic extra neudělal. Neoslovoval jsem účty, které by měly spoustu sledujících, mohl jsem se nacpat třeba k Pavlu Novotnému, ale nikdy jsem neoznačil účet s tisíci followery a ani jsem nikomu neodpovídal. Začal jsem prostě dávat příspěvky o Liberci, který to retweetnul. Pak se to dostalo k Láďovi Hamplovi a potom už si to našlo cestu samo. Bylo to prostě o tom obsahu," popsal Jedlička.

Související obsah

​A obsah byl více než vtipný a sledujících bylo více a více. "Největší boom byl po zveřejnění sestavy, kterou vidělo přes 400 tisíc lidí. A má asi přes 4 tisíce lajků. Dokonce se to dostalo mezi nejsledovanější příspěvky celého dne českého twitteru. Pak si toho všimly nějaké facebookové stránky, média a začalo se to nabalovat," pokračoval ve vyprávění rokycanský vedoucí týmů do 17 a 19 let.

"Začal jsem pak sdílet tabulku, kolikátí jsme v počtu sledujících mezi ligovými týmy, abych aktivoval sledující, a nakonec jsme pátí. To je naprosto neuvěřitelné. Teď už to moc neporoste, ale kdybychom se dostali přes deset tisíc sledujících, bylo by to neskutečné," dodal Jedlička. A účet FC Rokycany už je velmi blízko k překonání milníku. Aktuálně mu chybí necelých 50 sledujících.

Vtipných postů si všiml také reprezentant a fotbalista West Hamu United Vladimír Coufal, který pro západočeský celek natočil i video. "Viděl jsem, že Vláďa Coufal reagoval na nějaké naše příspěvky, lajkoval je, tak jsem mu napsal, jestli by pro nás nenatočil video, jak chtěl přiletět na zápas, ale že to prostě nejde. Asi šest dní si to nepřečetl, ale v den zápasu mi od něj přišla zpráva, že se omlouvá, že posílá video a že bude rád, pokud nám to pomůže. Patří mu obrovský dík. Pomohli ale také kluci ze Zlína, Franta Straka a kluci z Nova Sport. I jim patří obrovský dík," byl vděčný Jedlička. Ten navíc prozradil, že na příspěvky reagovali i poslanci, ministři, a dokonce i kandidáti na prezidenta.

Související obsah

​Nyní je ale celé pohádky konec. "Je logické, že s tím končíme. Těžili jsme prostě jen z toho jednoho zápasu. Teď budeme hrát divizi s Doubravkou nebo Příbramí B. Kvůli těmto zápasům nás asi nikdo sledovat nebude. Už by to bylo hodně na sílu. Byl bych nerad, kdyby pak už příspěvky byly trapné. Už teď ke konci jsem hodně bojoval s tím, co tam mám dát. Nechtěl jsem dopustit to, aby lidé začali Rokycany hejtovat," vysvětlil konec Jedlička.

Obrovský zájem o rokycanský fotbal využil klub také k získání peněz na mládež, což se zatím daří více než dobře. Fanoušci mohli tým podpořit díky zakoupení například virtuální vstupenky. "Že se to povedlo i trochu zhodnotit a podobně, tak na tom se podílel i Vilda Franěk, který do toho naskočil někdy na začátku září. On byl jeden z mála, který věděl, že to provozuji já. I jemu musím poděkovat. Díky němu jsme zaplnili alespoň část rozpočtu na příští rok. Nejvíc přibylo teď, když jsme se rozloučili. Poprosili jsme lidi, aby si ještě teď zakoupili gaučenku na zápas, který už proběhl," řekl na závěr s úsměvem. Pokud vás rokycanská kampaň na twitteru bavila, stále můžete jejich mládež podpořit zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události