Ružička rozhodl proti Los Angeles. Jeho tým se vzpamatovává ze série proher

Slovenský útočník Adam Ružička zažívá povedené období. Trefil se druhý zápas po sobě a jeho gól do sítě Los Angeles rozhodl o výhře 6:5. Navrch přidal ještě asistenci, a tak byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Flames díky tomu zaznamenali po sedmi porážkách druhý dvoubodový zisk v řadě. Ve zbylých nočních zápasech se z výhry radovaly týmy Ottawy, Caroliny a St. Louis Blues.

Byla to pro Calgary dlouhá série. Od 30. října do 11. listopadu prohrálo sedm zápasů v řadě, což se podařilo zlomit až proti Winnipegu. V noci z pondělí na úterý se svěřencům trenéra Suttera podařilo na tento úspěch navázat. Nešlo to ale vůbec snadno. Huberdeau sice otevřel skóre, ale pak se v rozmezí necelých dvou minut dvakrát prosadil Arthur Kalijev a otočil stav utkání ve prospěch Los Angeles.

Utkání bylo jako na houpačce. Ještě v první třetině přidalo Calgary tři góly, díky čemuž se dostalo do dvoubrankového vedení. To ještě vylepšili na začátku druhé třetiny, když Elias Lindholm zvyšoval na 5:2. Na konci druhé třetiny přišla hvězdná chvíle Adama Ružičky, který zasunul puk do branky po akci Lindholma. Zvýšil na 6:3 a jeho tým šel do šaten s tříbrankovým náskokem.

​O něj se nakonec musel strachovat. Nejdříve snížil Kopitar a 79 vteřin před koncem to bylo díky Kempemu už jenom o gól. V závěru to ještě hosté zkoušeli bez brankáře, což se jim málem vyplatilo, jenže Markström skvělým zákrokem Kopitara vychytal.

Noční výsledky NHL:

Ottawa Senators –⁠ New York Islanders 2:4

Branky29. Batherson (Stützle, Giroux), 54. Giroux (B. Tkachuk, Stützle) – 12. Wahlstrom (Lee, Barzal), 34. Dobson, 49. Pageau (Dobson, Barzal), 59. Nelson (Cizikas, Clutterbuck)

Calgary Flames –⁠ Los Angeles Kings 6:5

Branky: 4. Huberdeau (Andersson, Hanifin), 11. Mangiapane (Lucic, Kadri), 12. B. Ritchie (Coleman), 17. Toffoli (E. Lindholm, Ružička), 22. E. Lindholm (Toffoli, Kadri), 37. Ružička (E. Lindholm, Toffoli) – 5. Kaliyev (Arvidsson, Moore), 7. Kaliyev (Lizotte, M. Roy), 35. Fiala (Edler, Kupari), 49. Kopitar (Doughty, S. Walker), 59. Kempe (Doughty, Fiala)

Chicago Blackhawks –⁠ Carolina Hurricanes 0:3

Branky: 10. Martinook (Burns, J. Staal), 17. J. Staal (Burns, Martinook), 35. A. Svečnikov (Fast)

Mrázek: 29 zásahů

Colorado Avalanche –⁠ St. Louis Blues 2:3

Branky: 32. Rantanen (MacKinnon, Makar), 44. Lehkonen (Rantanen, Makar) – 34. Thomas (Bučněvič, Tarasenko), 39. Saad (O'Reilly, Parayko), 41. Kyrou (Thomas, Bučněvič)