Další sporty

Tragédie v Americe. Bývalý fotbalista zastřelil své tři spoluhráče

Tragédie v Americe. Bývalý fotbalista zastřelil své tři spoluhráče
Policie ve Virginii na místě činu trojnásobné vraždy | Zdroj: Profimedia.cz

Obří tragédie zasáhla město Charlottesville v americkém státu Virginie. Bývalý americký fotbalista Christopher Darnell Jones Jr. měl postřílet své bývalé spoluhráče, hned tři z nich zemřeli. Necelé padesátitisícové město je v obrovském šoku.

K tragédii došlo v neděli večer, kdy se fotbalový tým vracel z utkání ve Washingtonu. Násilný čin se měl odehrát poblíž garáží přibližně patnáct minut po dvaadvacáté hodině amerického času. O detailech informuje agentura AP

Zbytek kampusu byl uzavřen a policie mohutně pátrala po vrahovi, kterého po dvanácti hodinách nakonec dopadla. "Dejte mi chvilku, abych poděkoval Bohu a vydechl si úlevou," řekl šéf univerzitní policie Timothy Longo starší poté, co se dozvěděl, že Jones je ve vazbě.

Oběti identifikoval rektor univerzity Jim Ryan. Jde o fotbalisty Devina Chandlera, Lavela Davise Jr. a D'Seana Perryho. Další dva studenti byli zraněni a hospitalizováni. Jones je obviněn z trojnásobné vraždy druhého stupně a ze tří případů použití střelné zbraně při páchání trestného činu. 

Související obsah

Jones byl kdysi členem fotbalového týmu, ale už nejméně rok nebyl jeho součástí. Na webových stránkách fotbalového týmu byl uveden jako člen týmu v sezóně 2018 a bylo na nich uvedeno, že nehrál žádný zápas.

Velká rána to byla také pro trenéra fotbalového týmu Tonyho Elliotta, který pár hodin po tragédii seděl před tělocvičnou s obličejem v rukou. Podle jeho slov byli jeho svěřenci hodní kluci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události