MS ve fotbale 2022

Složte zbraně! Prezident FIFA vyzval k míru na Ukrajině během MS

Složte zbraně! Prezident FIFA vyzval k míru na Ukrajině během MS
Gianni Infantino | Zdroj: Profimedia

Prezident FIFA Gianni Infantino řekl na obědě s vůdci G20, aby během šampionátu v Kataru došlo k alespoň dočasnému příměří na Ukrajině. Reaguje tím na ruskou agresi, která trvá už od 24. února letošního roku.

Lídři největších světových ekonomik G20 se sešli v Indonésii. Gianni Infantino zde řekl, že mistrovství světa ve fotbale poskytlo jedinečnou platformu pro mír a jednotu, protože událost bude sledovat pět miliard lidí. "Prosím vás všechny, abyste zůstali v dočasném příměří po dobu jednoho měsíce, kdy potrvá mistrovství světa," řekl prezident FIFA.

Jako alternativu navrhl nějaké humanitární koridory, které by mohly vést k obnovení dialogu, což by byl první krok k míru. Na summitu promluvil i předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, který vyzval vlády, aby posílaly sportovce na mezinárodní akce na základě jejich sportovních zásluh, nikoli politické příslušnosti.

Související obsah

​"Mezinárodní sporty se rozpadnou, pokud se o účasti rozhode na politickém základě," řekl Bach na stejném shromáždění na Bali. "Potřebujeme účast všech sportovců, kteří přijímají pravidla, i když jsou jejich země v konfrontaci," dodal.

Ruští a běloruští sportovci mají aktuálně zákaz účastnit se všech týmových akcí. Jednotlivci závodit mohou, ale pouze bez své státní vlajky. Postihlo to pochopitelně i fotbalovou reprezentaci Ruska, která se nemohla zúčastnit baráže o mistrovství světa ve fotbale. 

Mistrovství světa se odehraje na luxusních stadionech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události