Fotbal

Po průšvihu udělal rázný krok. Sudí Franěk řekl, co s ním bude dále

Po průšvihu udělal rázný krok. Sudí Franěk řekl, co s ním bude dále
Rozhodčí Pavel Franěk | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Jeho chyba za videem se řeší doteď. Rozhodčí Pavel Franěk, který měl potrestat zákrok Tomáše Chorého na sparťana Sørensene, se po zákazu od komise rozhodčích rozhodl ukončit rozhodcovskou kariéru.

Pavel Franěk měl jako specialistu VARu vyloučit Tomáše Chorého, který nesportovně udeřil hlavou sparťanského obránce Sørensena. Komise rozhodčích potvrdila pochybení rozhodčího, který byl po tlaku společnosti nakonec do konce podzimu potrestán. 

Zkušený rozhodčí se ale nyní rozhodl svou pauzu prodloužit, jako sudí v české Fortuna lize končí. "Ano, je to pravda. Rozhodl jsem se skončit, víc to nebudu komentovat," řekl Franěk pro web Sport.cz

Související obsah

"Rozhodl jsem se po dlouhém přemýšlení ukončit činnost specialisty VAR. Bylo mi ctí pohybovat se v profesionálních soutěžích osmnáct let. Můj čas se naplnil a je třeba jít dál," měl napsat sudí svým kolegům.

Velezkušený rozhodčí Franěk odpískal během šestnácti sezon 262 prvoligových zápasů, po Pavlu Královcovi druhý největší počet ze všech sudích. V poslední době však už tuto statistiku nevylepšoval. Protože nesplnil fyzické testy, působil tedy u VARu.

V Česku stále píská rozhodčí ve věku 84 let:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události