Moore hattrickem sestřelil Edmonton. St. Louis uspělo na ledě Chicaga

Trevor Moore se raduje se svými spoluhráči | Zdroj: Profimedia

Noční program NHL nabídl tři zápasy, ve kterých se ale nepředstavili žádní čeští hokejisté. Trápící se Ottawa porazila Buffalo 4:1, Chicago na domácím ledě podlehlo St. Louis 2:5 a Edmonton nestačil na Los Angeles, se kterým prohrál 1:3.

Souboj patnáctého celku se čtrnáctým, to byl zápas mezi Senators a Sabres. Domácí se dostali do vedení zásluhou Austina Watsona, který na druhý pokus propálil Comrieho. Ve druhé třetině ale Buffalo vyrovnalo po přesné ráně Tageho Thompsona. To bylo ale ze strany Sabres vše. Ottawa následně dala tři góly a zvítězila 4:1.

Gólově ještě bohatší utkání bylo mezi Chicagem a St. Louis. Hosté ve 26. minutě vedli už 2:0, ale o chvilku později předvedl krásnou kličku Andreas Athanasiou a snížil na 1:2. Jenže Blues opět odskočili a s druhým gólem tak musel přispěchat opět Athanasiou. St. Louis ale ve zbytku zápasu přidalo další tři branky a zvítězilo jasně 5:2. Připsalo si tak už čtvrtou výhru v řadě.

​Dobrou formu potvrdili hokejisté Los Angeles, kteří zavítali na led Edmontonu. Hostům se podařilo zastavit dvojici McDavid – Draisaitl a hlavně hattrick nastřílel Trevor Moore, díky čemuž Kings vyhráli 3:1 a jsou tak na druhém místě Západní konference.

Noční výsledky NHL:

Ottawa Senators – Buffalo Sabres 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Watson (Sanderson, Kelly), 30. B. Tkachuk (Sanderson, Stützle), 55. DeBrincat (M. Joseph, Hamonic), 60. Stützle (Holden) – 27. T. Thompson (Dahlin, Tuch).

Chicago Blackhawks – St. Louis Blues 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Athanasiou (Domi, P. Kane), 29. Athanasiou (Kurashev, Khaira) – 15. Rosén (Leivo, O'Reilly), 26. Kyrou (Leddy, Barbašev), 29. O'Reilly, 32. T. Pitlick (Alexandrov, Acciari), 47. Barbašev (Kyrou).

Edmonton Oilers – Los Angeles Kings 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Hyman (Murray) – 5. Moore (Danault, Arvidsson), 38. Moore (Arvidsson, Durzi), 60. Moore (Arvidsson).

Podívejte se na skvělý zákrok Jordana Binnigtona, kterým pomohl k vítězství St. Louis nad Chicagem: