Gólman Devils Vaněček: Víme, že můžeme porazit úplně každého

Hokejisté New Jersey Devils mají parádní formu a dávají zatím zapomenout na nepovedené předchozí ročníky. Aktuálně mají v NHL už deset výher v řadě, k čemuž pomáhá také český gólman Vítek Vaněček, jenž má pro svůj tým pouze slova chvály.

New Jersey v posledním zápase vyhrálo na ledě Montrealu Canadiens 5:1 a rodák z Havlíčkova Brodu si připsal 25 úspěšných zákroků. Jediným, kdo ho dokázal překonat, byl v polovině zápasu Jevgenij Dadonov, ale ani to ho nemuselo mrzet. Díky desátému vítězství v řadě patří celku z Newarku druhé místo ve Východní konferenci a je pouhé dva body za Bostonem.

"Bylo to parádní. V první třetině jsme se do toho trošku dostávali, ale ve druhé a třetí třetině jsme hráli výborně," prozradil v pozápasovém rozhovoru Vítek Vaněček. "Jsem velmi spokojený s tím, jak to je. Máme za sebou deset vyhraných zápasů v řadě, což je opravdu hodně. Víme, že můžeme porazit každého, což je ohromně důležité," je spokojený šestadvacetiletý gólman.

​A díky čemu jsou Devils letos tak úspěšní? "Máme skvělou obranu, máme spoustu zablokovaných střel. Máme hodně mladý tým, což je super. Jsme hodně brusliví, hrajeme do těla a zároveň dáváme dost gólů, což je nejdůležitější," dodal na závěr Vaněček, který se do New Jersey přesunul z Washingtonu. Právě Capitals jsou posledním týmem, který dokázal Devils porazit. Stalo se tak 25. října, kdy celek z hlavního města USA vyhrál 6:3.

Právě Vaněček letos odchytal deset zápasů a hned v osmi z nich byl jako jednička. Devils dotáhl k sedmi výhrám a jeho aktuální úspěšnost je 91,5 %. Průměr inkasovaných gólů na zápas má momentálně 2,17.