Nadal si na závěr Turnaje mistrů spravil chuť. Porazil Caspera Ruuda

Rafael Nadal | Zdroj: Profimedia

Rafael Nadal se na Turnaji mistrů dočkal vítězství až v posledním zápase ve skupině. Tam na něj čekala světová čtyřka Casper Ruud. Zápas byl vyrovnaný, ale španělský fenomén zvládl lépe koncovky obou setů a vyhrál dvakrát 7:5. V přímém souboji o postup byl lepší Američan Taylor Fritz, který po dvou hodinách a čtyřiceti minutách udolal Félixe Auger-Aliassimeho.

V první sadě byli oba tenisté poměrně suverénní na svém podání. V prvních čtyřech gemech dokonce neuhrál hráč na returnu ani jediný fiftýn. První brejkboly byly k vidění v deváté hře, kdy si dva vypracoval Ruud, ale Nadal situaci zvládl a servis si podržel. Klíčový moment prvního setu tak přišel za stavu 6:5 pro Nadala, kdy norskému tenistovi sebral set čistou hrou.

I druhý set byl hodně vyrovnaný a opět prakticky bez brejkbolové možnosti, a to opět až do stavu 6:5 pro dvaadvacetinásobného grandslamového šampiona. Ten si ve dvanácté hře vybojoval dva mečboly, druhý využil a zapsal alespoň jedno vítězství na Turnaji mistrů v Turíně. I tak ve skupině skončí poslední. Casper Ruud si zajistil postup už v minulém zápase.

​Poslední zápas zelené skupiny mezi Félixem Auger-Aliassimem a Taylorem Fritzem je přímý souboj o postup do semifinále. Oba hráči totiž měli po jedné výhře. Za postupem lépe vykročil Američan Fritz, který si připsal první set v tajbrejku 7:4. Druhá sada se opět rozhodla ve zkrácené hře, ale tentokrát se radoval Kanaďan Auger-Aliassime a srovnal na 1:1. V rozhodujícím setu už ale převzal otěže Fritz a jasnou sadou 6:2 si po téměř třech hodinách došel pro druhé postupové místo.