Tenis

Djokovič na Turnaji mistrů zvládl i druhý zápas. Postupuje do semifinále

Djokovič na Turnaji mistrů zvládl i druhý zápas. Postupuje do semifinále
Novak Djokovič | Zdroj: Profimedia

Novak Djokovič zvládl na Turnaji mistrů i svůj druhý zápas bez ztráty setu. Po skalpu Stefanose Tsitsipase si poradil i s ruským tenistou Andrejem Rubljovem. Toho smetl za 69 minut 6:4 a 6:1. Následně Tsitsipas a Medveděv svedli vyrovnanou bitvu, kterou v tajbrejku ovládl řecký tenista 2:1 na sety.

První set byl ohromně vyrovnaný a oba hráči byli na svém podání suverénní. Za prvních devět gemů nebyl k vidění ani jeden brejkbol. Ten přišel až v desáté hře při podání Rubljova. Gem se dostal do shody, Djokovič uhrál výhodu a první brejkbol v zápase ihned přetavil v zisk úvodní sady.

Druhý set byl jednoznačně v režii srbského tenisty, kterému aktuálně patří až osmé místo ve světovém žebříčku. Rodák z Bělehradu se rychle dostal do vedení 3:0, následně Rubljov, který je o jednu pozici nad Djokovičem, uhrál gem a snížil. Ale to bylo vše, co ve druhém setu zvládl. Další tři hry šly na stranu Djokoviče, který tak vyhrál 6:4 a 6:1 a bez ztráty setu si zajistil postup do semifinále.

Související obsah

​Ruský tenista má na svém kontě jeden bod a v posledním zápase skupiny ho čeká Tsitsipas. Ten se ale ještě před tím střetl s Medveděvem. Start utkání byl o 20 minut odložen a první set hravě získal Řek 6:3. Druhá sada se ale rozhodovala ve vyrovnaném tajbrejku, který nakonec ovládl Medveděv 13:11. Ve zkrácené hře se rozhodl i třetí set. Ten už přesvědčivě ovládl Tsistipas 7:1 a po dvou hodinách a dvaceti minutách na kurtu si připsal první bod do tabulky.

Výsledky Turnaje mistrů:

A. Rubljov – N. Djokovič 0:2 (4:6, 1:6)
čas zápasu: 1:09

S. Tsitsipas – D. Medveděv 2:1 (6:3, 6:7, 7:6)
čas zápasu: 2:24

Takto Djokovič slavil své vítězství na Wimbledonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události