Nadalovi se na Turnaji mistrů nedaří. Opět neuhrál ani jeden set

Rafael Nadal | Zdroj: Profimedia

Rafael Nadal se na Turnaji mistrů nepotkal s nejlepší formou. V Turíně prohrál i druhý zápas, tentokrát s Kanaďanem Felixem Augerem-Aliassimem 3:6 a 4:6. Mladý soupeř si tak při své premiérové účasti na Turnaji mistrů připsal první výhru. Večer v zelené skupině proti sobě nastoupili Taylor Fritz a Casper Ruud, z druhé výhry se radoval Nor.

Zahajovací zápasy Nadal a Auger-Aliassime prohráli, a tak si v tom druhém chtěli vylepšit reputaci a zachovat reálnou naději na postup do semifinále. Začátek zápasu byl vyrovnaný. Až do stavu 4:3 pro mladého Kanaďana si oba hráči drželi svá podání, ale poté se šestý hráč světa propracoval ke svému prvnímu brejkbolu, který proměnil, a následně první set dopodával a vyhrál 6:3.

Ve druhé sadě byl rozhodující třetí gem, kdy Nadal podruhé v zápase ztratil podání. Zbytek utkání si Kanaďan už bez problémů pohlídal a dočkal se svého prvního kariérního vítězství na Turnaji mistrů, když Nadala zdolal 6:3 a 6:4. Španělský tenista je nyní na pokraji vyřazení. Aby si udržel naději na postupu, musí doufat, že Taylor Fritz vyhraje 2:0 nad Casperem Ruudem.

Poté se do hry dostali Fritz a Ruud, oba tenisté bojovali o druhou výhru na turnaji. Lépe začal severský hráč, který si hned při prvním podání soupeře vybojoval brejk. Bezchybnou hrou si pak došel pro vedení 1:0 v utkání.

Druhý set byl podobně vyrovnaný a nakonec chyboval Ruud, takže se šlo do třetí sady. Oba hráči ukázali, že patří mezi elitu a šlo se až do tiebreaku. Ten ovládl Ruud a celý zápas tak ovládl poměrem 2:1.