Gól roku? Kapitán St. Louis předvedl bekhendovou parádu

V zámořské NHL padla jedna z nejhezčích branek v probíhajícím ročníku. Postaral se o ni kapitán St. Louis Blues Ryan O'Reilly, který stál zády k brance, přesto se mu ale povedlo skórovat. MVP play-off z roku 2019 nakonec pomohl k výhře nad Washingtonem.

St. Louis se na začátku nového ročníku moc nevedlo, postupně se ale Blues zvedají a v noci zaznamenali již pátou výhru v řadě. Výrazně pomohla první třetina, kterou Bluesmani vyhráli 3:0, i za přispění kapitána Ryana O'Reillyho.

Ten se zaskvěl opravdu výstavním kouskem. Na konci druhé třetiny dostal kapitán vítězů Stanley Cupu z roku 2019 přihrávku k pravé tyčce, ale byl zády k brance. To ale pro velezkušeného útočníka nebyl problém.

O'Reilly přebral puk na brankové čáře a byl zády směrem k brankáři. To mu ale vůbec nevadilo. Aniž by se kouknul na branku a na postavení brankáře, nabral kotouč na bekhendovou část hokejky a puk nádherně poslal nad rameno brankáře Lindgrena.

St. Louis nakonec ale nadějné vedení promrhalo a za stavu 4:4 se šlo až do nájezdů, kde se prosadil i již zmiňovaný Ryan O'Reilly. Jeho trefa sice nebyla rozhodující, přesto ale pomohla k vítězství, které bylo již páté v řadě.