MMA

Bellator 288 na Nova Sport: Karta roku je tu! Fanoušci uvidí dva titulové zápasy

V pátek před půlnocí středoevropského času začne v Chicagu nejatraktivnější karta roku americké MMA organizace Bellator. Do akce jde aktuální šampion polotěžké váhy Vadim Němkov, který se podruhé v kariéře potká s Coreym Andersonem. Ve druhém titulovém duelu se potká šampion Pitbull, který jde na neporaženého Usmana Nurmagomedova. Hlavní kartu můžete sledovat na Nova Sport 2 a Voyo.

Nálož dvou titulových zápasů v jeden večer, to je Bellator 288! Hlavní karta začíná ve 23:55 a vyvrcholí až brzy ráno. Největším tahákem bude odveta titulového zápasu v polotěžké váze mezi Vadimem Němkovem a Coreym Andersonem. 

První zápas skončil ve třetím kole, kdy došlo k zásahu hlavy od Andersona v době, kdy měl Němkova na zemi. Tehdy zápas skončil výsledkem "no contest", takže nikdo ze zápasníků nevyhrál. Nyní dojde k odvetě a bojovat se bude o pás polotěžké váhy organizace Bellator.

Vadim Němkov (15–2–1NC) titul v polotěžké váze Bellatoru získal v srpnu roku 2020, následně ho dvakrát obhájil a udržel si jej i po poslední remíze s Andersonem. Rus má aktuálně 15 výher a 2 prohry. Jedna z nich přišla proti Jiřímu Procházkovi v těžké váze v Rizinu. 

Související obsah

Corey Anderson (16–5–1NC) je veteránem UFC, kde se například utkal s Gloverem Teixeirou a Janem Blachowiczem, oba alespoň jednou zvládl porazit. Po čtyřech zápasech v Bellatoru se dostal k titulovému zápasu, který ale vítěze neměl. Nyní má ve 33 letech další šanci.

Velmi zajímavou bitvu slibuje také zápas mezi Patrickym Pitbullem a Usmanem Nurmagomedovem. První jmenovaný se stal šampionem minulý rok, kdy v Dublinu porazil domácího hrdinu Petera Queallyho. Nečeká jej ovšem nic jednoduchého, proti bude neporažený Usman Nurmagomedov, který působí pod svým bratrancem, legendárním zápasníkem a úspěšným trenérem Chabibem Nurmagomedovem.

Patricky Pitbull (24–10) je velezkušeným bojovníkem a legendou Bellatoru, který v jednu dobu držel sérii sedmi výher v řadě. V posledních třech zápasech padl s Peterem Queallym a Tofiqem Musajevem. Proti bude neporažený Usman Nurmagomedov (15–0), který má v Bellatoru čtyři zápasy a v posledních třech vyhrál už v prvním kole.

Související obsah

​V akci bude také německý veterán Daniel Weichel, kterého čeká již 59. profesionální zápas kariéry. Proti němu bude Timur Chizrijev, který oslaví den po zápase 27. narozeniny, takže by si mohl nadělit krásný dárek. 

Přímý přenos hlavní karty startuje ve 23:55 na stanici Nova Sport 2, ale sledovat jej můžete také na Voyo. Celým večerem vás provedou komentátoři Michal Petrgál a Josef Čepela.

Bellator 288, hlavní karta:

polotěžká váha: Vadim Němkov vs. Corey Anderson – o titul
lehká váha: Patricky Pitbull vs. Usman Nurmagomedov – o titul
pérová váha: Daniel Weichel vs. Timur Chizrijev
těžká váha: Tyrell Fortune vs. Daniel James
velterová váha: Roman Faraldo vs. Levan Čocheli

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události