Slavia přehrála Karvinou a v poháru postupuje, dále jde i obhájce

Radost fotbalistů Slavie | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Poslední zápasy roku 2022 patří v Česku domácímu poháru. V pátek šla do akce například Slavia, která herně dominovala nad Karvinou a nakonec si připsala výhru 2:0. Dále jde také obhájce titulu ze Slovácka, které doma přehrálo Mladou Boleslav.

Slavia zajížděla do daleké Karviné a už od prvních minut se hrál útočný fotbal. Hned zakončoval Matěj Jurásek, ale brankář Ciupa jeho ránu vyrazil. Stejný hráč o pár minut později zakončoval hlavou těsně nad. Úvodní gól dal z rohu Peter Olayinka, který se z vápna prosadil do pravé části branky.

Po půlhodině se trefil po postupné kombinaci Ondřej Lingr, který branku proti svému bývalému celku sympaticky neslavil. Po hodině hry se opora Slavie mohla prosadit ještě jednou, ale brankář Ciupa famózně vyrazil nohou. V 73. minutě se chtěl prosadit Stanislav Tecl technickou ránou, ale jeho pokus šel těsně vedle.

Slavia nakonec vyhrála 2:0 a postoupila do čtvrtfinále domácího poháru.

Do čtvrtfinále míří také obhájce titulu z Uherského Hradiště, který hostil Mladou Boleslav. První větší šance přišla ve 40. minutě, kdy se mohl prosadit Havlík, ale ten pálil jen do brankové konstrukce. Nakonec rozhodující gól dal v 55. minutě Kalabiška, který zakončoval povedený roh Milana Petržely.

Srovnat mohl hostující Karafiát, který se dostal v 81. minutě k odraženému míči, ale Nguyen jej vychytal. Mladoboleslavskému hráči následně ruply nervy a dostal v 89. minutě červenou kartu za ošklivý zákrok.