MMA

Pásy pro šampiona jsou v ruských rukou. Usman a Němkov ovládli Bellator 288

Bellator 288 v americkém Chicagu nabídl strhující podívanou. K vidění byly dva titulové zápasy. V prvním z nich Usman Nurmagomedov prodloužil svou sérii výher už na 16 zápasů, když zcela jednoznačně na body porazil úřadujícího šampiona Patrickyho "Pitbulla" Freira. I ve druhém zápase uspěl ruský bojovník. Vadim Němkov obhájil pás proti Coreymu Andersenovi, kterého taktéž porazil na body.

Do prvního zápasu o titul v lehké váze nastoupil dosud neporažený Usman Nurmagomedov, kterého trénuje legendární Chabib Nurmagomedov. Soupeřem mu byl obhájce titulu Patricky "Pitbull" Freire, který jej získal loni v listopadu. Zápas ale nabídl až nezvykle jednoznačnou podívanou. Nurmagomedov jej zasypal několika přesnými kopy už v průběhu prvního kola a v dominanci pokračoval i v dalším průběhu, kdy pro změnu dominoval na zemi, kde mu udeřil několik přesných úderů pěstmi a lokty. 

Fanoušci ale hnali Brazilce do protiútoku a i jeho tým jej před posledním kolem vyzval k okamžité akci, protože bylo téměř jasné, že musí soupeře ukončit před časovým limitem, pokud chce pomýšlet na výhru. Do svého ruského soupeře se pustil údery pravačkou. Ten měl problémy útoky ustát, ale nakonec soupeři nasadil takedown. O vítězi na body nebylo nejmenších pochyb, a tak se Nurmagomedov stal novým šampionem lehké váhy s celkovou MMA bilancí 16-0.

Související obsah

​Ve druhém zápase se utkal obhájce titulu polotěžké váhy Vadim Němkov s Coreym Andersonem. Jednalo se o odvetu zápasu, který skončil výsledkem "no contest" poté, co Anderson zasáhl soupeře hlavou, když ležel na zemi. 

Anderson se od prvních minut pokoušel o takedown, ale Němkovovi se dařilo jeho útoky odvracet. V závěru prvního kola se oba snažili útočit kopy, ale žádný nevedl k přílišnému potrestání soupeře. V dalším průběhu se ale ruskému bijci podařilo Andersona dostat na kolena. Následně pokračoval v tvrdých kopech a Anderson se jen těžko vyhýbal kulhání. Němkov udržel vysoké tempo až do závěrečného gongu, a tak si připsal výhru 48-48, 49-46, 49-46, čímž obhájil titul šampiona v polotěžké váze. 

Bellator 288, hlavní karta:

polotěžká váha: Vadim Němkov vs. Corey Anderson – na body (48-47, 49-46, 49-46)
lehká váha: Patricky Pitbull vs. Usman Nurmagomedov – na body (45-0, 44-50, 44-50
pérová váha: Daniel Weichel vs. Timur Chizrijev – na body (29-28, 30-27, 30-27)
těžká váha: Tyrell Fortune vs. Daniel James – TKO ve 2. kole
velterová váha: Roman Faraldo vs. Levan Čocheli –  na body (27-29, 27-29, 27-29)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události