MS ve fotbale 2022

MS v Kataru je tady! Představujeme tým Novy, který vás bude turnajem provázet

MS v Kataru je tady! Představujeme tým Novy, který vás bude turnajem provázet
Štěpán Sokol, Milan Štěrba, Vojtěch Tichava a Michal Jinoch | Zdroj: TV Nova

Druhým rokem pracuje na Nově také Václav Plášil, který se zde usadil po absolvování magisterského studia oboru žurnalistika. Ještě předtím ale sbíral zkušenosti s audiokomentářem pro sázkové kanceláře. "Po dokončení studia jsem začal vyhlížet další metu, posunout se od audio přenosů k audiovizuálním, což se povedlo, navíc na stanici, která divákům nabízí suverénně nejpestřejší nabídku fotbalových přenosů," říká Plášil. 

Během turnaje v Kataru se těší hlavně na vyřazovací boje. "Zde můžeme často vidět, že jeden zápas, nebo dokonce jedna akce může být naprosto rozhodující. Profesně to beru jako velkou čest a výsadu, mít možnost podílet se na největší fotbalové akci," těší komentátora, kterého můžete stejně jako jeho kolegy pravidelně slýchat na sportovních kanálech Nova Sport 1–4. 

I on na turnaji věří Brazílii. "Vybral jsem ji jednak kvůli trenérovi Titemu, který ukázal, že s takto hvězdným mužstvem umí pracovat. Zároveň Kanárkům dospěla další talentovaná generace, jejíž hráči zaujímají klíčové role v předních evropských velkoklubech." A černý kůň turnaje? "Obecně jsem se rozhodoval mezi Uruguayí, která tu roli pokryla už během šampionátu 2018, a Srbskem, na které padla finální volba. Srbská nátura je jít do všeho na 100 %, s maximální intenzitou, navíc mají hodně silnou osu týmu a nepřeberné množství, jak poskládat ofenzivu. Rád bych je viděl mezi nejlepšími 8, protože tam by mohli pěkně zamíchat osudím," říká Plášil. 

Václav Plášil | Zdroj: TV Nova

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události