Hokej

Emotivní návrat. Legenda Floridy sklidila ovace. I když přijela v dresu soupeře

Emotivní návrat. Legenda Floridy sklidila ovace. I když přijela v dresu soupeře
Jonathan Huberdeau (vlevo) v dresu Calgary | Zdroj: Profimedia.cz

Útočník Jonathan Huberdeau strávil v dresu Floridy dlouhých deset sezon a stal se jejím historicky nejproduktivnějším hráčem, letos ale Panthers vyměnil za Calgary a teď se poprvé vrátil do FLA Live Areny. Už jako hráč soupeře. Od fanoušků domácího celku se mu ale dostalo fantastického přivítání.

Deset sezon. Tak dlouho oblékal Kanaďan Huberdeau dres Panthers. Letos v létě však došlo na změnu. Zástupci Floridy svou hvězdu vyměnili do Calgary, odkud naopak zamířil k Panterům Matthew Tkachuk. Součástí transferu byl ještě MacKenzie Weegar, jenž rovněž zamířil do kanadského velkoměsta. 

Devětadvacetiletý Huberdeau, který je historicky nejproduktivnějším hráčem floridského celku, se teď vrátil na místo, kde zažil nejlepší léta kariéry. Calgary totiž v rámci dalšího kola základní části NHL vyrazilo do FLA Live Areny. 

Kanaďan se ve známém prostředí dočkal moc pěkného přivítání. Při rozbruslení mu diváci tleskali a fandili pokaždé, když napálil kotouč do sítě, jednou mu z druhé strany kluziště dokonce nahrál jeho bývalý spoluhráč Barkov. A fanoušci byli u vytržení. 

Související obsah

​Přitom se Huberdeau řed zápasem bál, že by ho mohli příznivci Panthers vypískat. Místo toho si užil návrat se vším všudy. Vedení klubu mu věnovalo i krátký medailonek při jedné z přestávek. 

"Nečekal jsem, že uvidím tolik dresů, bylo to hezké," řekl Huberdeau podle dailyhive.com o tom, že si spousta diváků vzala trikot s jeho jménem. "Byl jsem tu dlouho a myslím, že mi připravili velké ovace. Bylo to super," přiznal. Jeho Flames si navíc odvezli výhru po nájezdech. Jednou úspěšnou "penaltou" se blýskl i populární "Huby" a návrat tak mohl označit jako úspěšný.

Takhle ještě loni fungovala spolupráce Huberdeaua a Barkova v barvách Floridy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události