Hokej

V Calgary září slovenský diamant. Fanoušci mu již vymýšlí přezdívky

V dresu kanadského Calgary září slovenský útočník Adam Ružička, který dal naposledy dvě branky a přidal také jednu asistenci. Fanoušci celku z Alberty rodáka z Bratislavy pořádně oslavují, a dokonce mu již vymýšlejí přezdívky.

Ružička se do NHL podíval již v minulém ročníku a ve 28 zápasech dal pět branek, ke kterým přidal pět asistencí. To je dost solidní příděl na to, jak moc nabitý kádr Calgary v minulém ročníku mělo. V kanadském celku ale došlo k několika změnám a slovenský bombarďák letos začal v NHL.

Nyní má v sedmi zápasech osm bodů. Nejvíce se ukázal v posledním utkání, na ledě Floridy dal totiž dvě branky a přidal jednu asistenci. Pomohl tak k prodloužení, kde Flames nakonec vyhráli. 

Související obsah

"Je to super, ale musím být konzistentní a hrát stále stejně," řekl Ružička pokorně po dalším skvělém úspěchu. "Bylo to zatím jen pár zápasů, které se mi povedly. Musím pokračovat a hrát takhle až do konce sezony," ví někdejší hráč pardubické mládeže.

Ružička v posledních čtyřech zápasech nasbíral 7 bodů, a to v jednom utkání vůbec nebodoval. Dva body měl proti Kings a Jets, naposledy proti Floridě zaznamenal rekordní noc se třemi body. Třiadvacetiletému útočníkovi navíc pomáhá lajna, hraje v první formaci se zkušenými Toffolim a Lindholmem.

Pořádně si jeho hry váží i fanoušci Calgary, kteří si již přeložili jeho příjmení a všude posílají emoji růží. "Je opravdu dobrý," píší například fanoušci. Samotný klub ho pojmenoval jako "Rosey". 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události