Tenis

Jeden z nejslavnějších tenisových koučů zemřel. Jeho akademií prošla i Vaidišová

Jeden z nejslavnějších tenisových koučů zemřel. Jeho akademií prošla i Vaidišová
Tenisový trenér Nick Bollettieri | Zdroj: Michal Klíma / MAFRA / Profimedia

Tenisový svět se vypořádává s těžkou ztrátou. Ve věku 91 let zemřel slavný trenér Nick Bollettieri, který pomohl dostat na vrchol hned několik hvězdných hráčů. Americký trenér také několikrát navštívil Česko.

Nick Bollettieri byl v tenisovém prostředí váženým jménem. Zesnulý trenér byl zakladatelem slavné Tenisové akademie Nicka Bollettieriho na Floridě. Jeho střediskem prošly ty největší hvězdy bílého sportu. Například osminásobný grandslamový vítěz Andre Agassi, sestry Venus a Serena Williamsovy nebo ruská šampionka Maria Šarapovová. 

Pod rukama slavného Bollettieriho vyrostla i bývalá česká tenistka Nicole Vaidišová. Sám americký trenér pak také několikrát navštívil Česko. 

Související obsah

​Slavný americký tenisový kouč měl v poslední době zdravotní problémy. Před dvěma lety mu například selhaly ledviny a Bollettieri zkolaboval přímo na kurtu.

Legendární trenér byl v posledních chvílích obklopen svou rodinou. "Táta je blízko přechodu na jiné místo. Prosím, myslete na něj při jeho klidném odjezdu na další báječnou cestu. Milujeme tě, tati," napsala na facebook dcera Angeline Anne Bollettieriová. Nick Bollettieri zemřel ve věku 91 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události