šipky

Šipkař Smith po triumfu: Jsem jako kočka s devíti životy. Je čas být chamtivý

Šipkař Smith po triumfu: Jsem jako kočka s devíti životy. Je čas být chamtivý
Šipkař Michael Smith | Zdroj: Profimedia.cz

Šipkař Michael Smith se konečně dočkal a opanoval svůj první major. Triumfoval ve Wolverhamptonu na Grand Slam of Darts, kde ve finále porazil Nathana Aspinalla. Díky vítězství prolomil neúspěšnou sérii, v kariéře se totiž do finálového souboje dostal podeváté, teprve poprvé ale vyhrál. "Jsem kočka – použil jsem svůj devátý život," nechal se slyšet šťastný vítěz.

Do finále některého z majorů se Smith dostal už podeváté, teprve poprvé se mu podařilo zvítězit. Ve finále porazil Nathana Aspinalla 16:5 a mohl začít slavit. "Jsem zvyklý dělat řeč na druhém místě, ale jsem kočka – použil jsem svůj devátý život," vtipkoval šťastný vítěz podle Sky Sports

"Mám svůj první titul a nikdo nemůže říct, že jsem flákač a že Michael Smith nezískal titul," těšilo ho. Zároveň přiznal, že z neustálých porážek už byl trochu frustrovaný, teď se hodlá od triumfu odrazit. 

Související obsah

​​"Je těžké, když jsem jediný člověk v top 10, který nevyhraje titul, jsem tam sedm let, ale je to jen bolest. Pořád se snažíš říkat, že jeden vyhraješ, ale pořád jsi poražený. Teď už to říkat nemusím. Nyní je můj čas. Je čas být chamtivý a získat víc. To je to, co chci," vyburcoval se k dalším výkonům. 

Už brzy ho čeká šipkařské mistrovství světa, které se uskuteční od 15. prosince do 3. ledna. A právě na něm hodlá Smith opět zazářit. 

Smith získal poprvé v kariéře majorový titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události